Slēgs Talsu 3. pasta nodaļu

Uzņēmējdarbība

No nākamā gada 6. janvāra būs slēgta Talsu 3. pasta nodaļa Jaunajā ielā 23, to pievienojot Talsu 1. pasta nodaļai Lielajā ielā 20. Valsts AS «Latvijas Pasts» šādu lēmumu pamato ar vajadzību veicināt ekonomiski efektīvāku pasta pakalpojumu sniegšanu.
«Talsu Vēstis» vairākkārt uzklausījušas iedzīvotāju satraukumu par iecerēto pasta nodaļas slēgšanu, turklāt katrs teicās zinām citu datumu, no kura to plānots darīt. Sazinoties ar valsts AS «Latvijas Pasts», noskaidrojām, ka runām cilvēku vidū ir pamats, un pasta nodaļu patiesi plānots slēgt.
«Izvērtējot pasta pakalpojumu izmantošanas tendences un pasta nodaļu skaitu Talsu pilsētas teritorijā, pieņemts lēmums no 2020. gada 6. janvāra Talsu 3. pasta nodaļu Jaunajā ielā 23 pievienot netālu esošajai Talsu 1. pasta nodaļai Lielajā ielā 20, saglabājot iedzīvotājiem iespēju izmantot visus līdz šim pieejamos pasta pakalpojumus. Šāds lēmums pieņemts, lai veicinātu ekonomiski efektīvāku pasta pakalpojumu sniegšanu Talsos un nodrošinātu pasta pakalpojumus iedzīvotājiem saskaņā ar reālo pakalpojumu pieprasījuma līmeni. Jāatgādina, ka Talsu 3. pasta nodaļa strādā nepilnu darbadienu, līdz 15.30, un sestdienās ir slēgta, tāpēc pakalpojumu racionalizācijai pieņemts lēmums par nodaļu apvienošanu,» skaidro «Latvijas Pasta» vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone.
Uzņēmuma pārstāve arī informē, ka pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu Talsu pilsētā nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums «Par universālā pasta pakalpojuma saistībām», kas paredz, ka «Latvijas Pastam» Talsu pilsētā jānodrošina viena nepārvietojama pasta pakalpojumu sniegšanas vieta.
No 6. janvāra esot plānots pagarināt Talsu 1. pasta nodaļas darbalaiku. Pirmdienās 8.00—18.30, otrdienās 7.30—18.00, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās 8.00—18.00, savukārt sestdienās 9.00—13.00. Klientu apkalpošana katru darba dienu Talsu 1. pasta nodaļā pastāvīgi tiks nodrošināta trīs ar kases sistēmām aprīkotās darba vietās.
«Sūtījumus Talsu 3. pasta nodaļas teritorijas klienti turpmāk varēs saņemt Talsu 1. pasta nodaļā. Klienti sūtījumu saņemšanai ērti var izmantot arī «Circle K» degvielas uzpildes staciju «Jaunratniekos». Nepieciešamos pasta pakalpojumus Talsu iedzīvotāji var saņemt arī tieši savā dzīvesvietā pie pastnieka, ja ir grūtības nokļūt uz pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, pastmarku un aplokšņu iegādi, pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, preses izdevumu abonēšanu, sūtījumu piegādes pieteikšanu mājās u. c. Precīza informācija par pasta pakalpojumu saņemšanu Talsu 3. pasta nodaļas apkalpošanas teritorijā no 6. janvāra tiks ievietota katra šajā teritorijā dzīvojošā klienta pastkastītē, sākot no 6. decembra,» pauž V. Danielsone.