Paraksta līgumu par stipendiju topošajam mediķim

Talsu novads

2. decembrī tika parakstīts trīspusējs līgums par Talsu novada pašvaldības stipendijas piešķiršanu jaunajai ārstniecības speciālistei radioloģei diagnostei Agnesei Aniņai.
Pieteikšanās aktivitāte šai stipendijai kopš 2015. gada bijusi viļņ-veidīga. Pirmajā gadā nepieteicās neviens, 2016. gadā to piešķīra jau trijiem, tikpat arī 2017. gadā (divām topošajām mediķēm un vienai topošajai pedagoģei), bet pērn — vienai topošajai mediķei. Šogad Talsu novada dome apstiprināja stipendiju piešķirt diviem kandidātiem — A. Aniņai un Armandam Baltušam, tomēr pēdējais nolēma no stipendijas atteikties.
A. Aniņas dzimtā puse ir Kuldīga, savukārt jau aptuveni gadu divas dienas nedēļā viņa strādā Talsu slimnīcā. Par iespēju pieteikties stipendijai A. Aniņa uzzināja no slimnīcas vadītājas Kristīnas Bidzānes. «Nolēmu pieteikties, jo mācos maksas rezidentūrā, un šī stipendija man būs labs atbalsta punkts, lai nosegtu mācību maksu. Kad beigšu studijas, plānoju atgriezties uz dzīvi Kuldīgas pusē, un domāju, ka arī tad turpināšu atrādāt Talsu slimnīcā. Man nekad nav bijis mērķis palikt Rīgā, gribu atgriezties dzimtajā pusē ģimenes apsvērumu dēļ,» stāsta topošā speciāliste. Vaicāta, kāpēc nolēmusi studēt tieši medicīnu, viņa atklāj, ka tam nav vienas konkrētas atbildes, jo jau bērnudārzā un skolā visiem teikusi, ka būs ārste. «Tā es pie šīs domas turējos, un pēc vidusskolas absolvēšanas šķita tikai loģiski uzsākt medicīnas studijas. Nevienu dienu neesmu nožēlojusi savu izvēli, man patīk tas, ko daru. Esmu priecīga par to, kur esmu nonākusi,» dalās A. Aniņa.