Krāsainās kontaktlēcas kā īpašs karnevāla kostīma elements

Reklāmraksts

Klāt gada tumšākie mēneši, kas zīmīgi arī ar to, ka ir dažādi svētki un pasākumi, kuros pieņemts ģērbties maskās. Gada nogalē īpaši aktīvi iet budēļos, bet pēc Jaungada sākas karnevālu laiks. Masku un tērpu darināšanai daudzi pieiet ļoti nopietni, lai izveidotu pārliecinošu vizuālo tēlu. 

Domājot par maskām un kostīmiem, visbiežāk prātā nāk apģērbs, galvassegas, grims. Bet nevajadzētu piemirst par tādu niansi kā acis. Bieži vien tieši specifisks skatiens vai acu krāsa ir tā, kas piešķir izvēlētajam tēlam ticamu izskatu. Un šādā gadījumā ļoti noderīgas var būt krāsainās kontaktlēcas.

Iegūsti citu acu krāsu vai neparastas formas zīlītes

Krāsainās kontaktlēcas pieejamas ļoti plašā izvēlē. Ražotāji, reaģējot uz arvien pieaugošo pieprasījumu, piedāvā plašu krāsu spektru katrai gaumei. Krāsainās kontaktlēcas pieejamas gan dažādos dabiskos toņos, gan neparastākās un košākās krāsās, kas noteikti nepaliks nepamanītas. Varat pat iegādāties, piemēram, sarkanas lēcas, lai izveidotu pārliecinošu vampīra, velna vai kādas citas būtnes tēlu.

Krāsainās kontaktlēcas var gan paspilgtināt vai izcelt jau esošo acu krāsu, gan nomainīt to pilnībā. Viss atkarīgs no tā, kādas krāsainās kontaktlēcas izvēlas un kāda ir acu dabiskā krāsa. Jāņem vērā, ka dzīvē krāsainās kontaktlēcas var nebūt tik košas, kādas tās redzamas uz iepakojuma. 

Kur nopirkt krāsainās kontaktlēcas

Krāsainās kontaktlēcas noteikti nevajag pirkt lielveikalā, skaistumpreču vai karnevāla tērpu veikalā, jo lēcas ir medicīnas prece, arī krāsainās kontaktlēcas. Tāpēc tās jāiegādājas pie uzticama pārdevēja, kurš piedāvā tikai tādu preci, kas atbilst visiem drošības un kvalitātes standartiem. Visdrošāk šo pirkumu veikt optikas preču salonos vai kontaktlēcu veikalā internetā, kur pieejama tikai vadošo lēcu ražotāju produkcija.

Krāsainās kontaktlēcas var iegādāties gan ar optisko korekciju, gan bez tās, tāpēc šo lēcu sniegtos kosmētiskos ieguvumus var izmantot jebkurš, neskatoties uz to, ir vai nav redzes problēmas. Tomēr, lai iegādātos krāsainās lēcas, vajadzēs ārsta izsniegtu recepti, kur būs norādīts, kādas tieši lēcas nepieciešamas, kādi ir optiskās korekcijas parametri, ja tādi ir vajadzīgi. Tāpēc pirmais solis uz krāsaino lēcu iegādi būs vizīte pie redzes speciālista.

Jāievēro kontaktlēcu droša lietošana

Lai gan kontaktlēcu lietošana ir droša un acu veselībai nekaitīga, tas attiecas tikai uz tiem gadījumiem, kad pats kontaktlēcu lietotājs ievērojis visus drošības nosacījumus. It īpaši, ja iepriekš nav bijusi saskare ar kontaktlēcām – ne optiskajām, ne krāsainajām. Tas var palielināt risku, ka lēcas netiek lietotas pareizi un droši. 

Tāpēc atgādināsim būtiskākās lietas, kas jāņem vērā, ja plāno lietot krāsainās kontaktlēcas. Un nav svarīgi, vai ir vēlme tās izmantot vienu reizi vai nēsāt ikdienā.

  • Pirms kontaktlēcu lietošanas jākonsultējas ar redzes speciālistu. 
  • Ja lēcas līdz šim nav nēsātas, sākumā jānēsā tās nepilnu dienu, lai acis pierod un pārāk nenogurst.
  • Ja lēcu lietošanas laikā ir diskomforts, sāpes, redzes traucējumi, tad lēcas jāizņem un jākonsultējas ar ārstu.
  • Krāsainās kontaktlēcas jāieliek un jāizņem pareizi, kā to norādījis ražotājs un ārsts. Lai labāk apgūtu šo procesu, var izmantot kādu video pamācību internetā.
  • Kontaktlēcas jākopj atbilstoši ražotāja norādēm, tās nedrīkst nonāk sakarē ar ūdeni un netīrumiem. Vienmēr jānomazgā rokas, jāizmanto lēcu kopšanas šķīdums. 
  • Ja krāsainās lēcas paredzētas vienam pasākumam, tad labāka izvēle būs vienas dienas lēcas, kas jau būs sterilā iepakojumā, un dienas beigās tās varēs izmest.
  • Nekad nedrīkst doties gulēt ar kontaktlēcām, ja vien ārsts to nav atļāvis un izrakstījis pagarinātās lietošanas lēcas.
  • Vienmēr jāievēro kontaktlēcu lietošanas ilgums un termiņš, laikus tās nomainot pret jaunu lēcu pāri.