Klāt saaukstēšanās – kā ātrāk tikt “uz kājām”?

Reklāmraksts

Pazeminoties gaisa temperatūrai, kas rudenī un ziemā ir neizbēgami, palielinās arī iespēja noķert saaukstēšanos. No tās nav pasargāts neviens, jo pietiek tā ilgāk pavadīt laiku ārā, kad ir mitrs, auksts vai nav piemērots apģērbs, un iesnas, klepus un citas saaukstēšanās pazīmes jau liks par sevi manīt.

Protams, ka nevienam nepatīk slimot un mocīties ar sliktu pašsajūtu, tāpēc atgādināsim par it kā jau zināmajām metodēm un soļiem, kas palīdzēs ātrāk uzveikt saaukstēšanos un atvieglot pašsajūtu slimošanas laikā.

  • Cīņa ar slimību jāuzsāk jau pie pirmajām pazīmēm

Ja ir sajūta, ka saaukstēšanās jau teju klāt, tad trieciens slimībai jāveic jau uzreiz, lai tā neattīstītos par nopietnu un ilgstošu slimošanu. Vislabāk jau uzreiz sākt lietot imunitāti stiprinošus līdzekļus. Tāpat, ja gadījies nosalt vai staigāt ar slapjām kājām, mājās uzreiz jāieiet siltā vannā, jāizkarsē pēdas, jāizdzer kāda sildoša un imunitāti stiprinoša tēja. Tas var novērst slimības attīstīšanos tālāk. 

  • Jāstiprina imunitāte ar dabas līdzekļiem

Gan profilaktiski, gan slimošanas laikā jāatbalsta imunitāte ar  dažādiem līdzekļiem gan no aptiekas, gan tautas līdzekļu klāsta. Cīņā ar saaukstēšanos noderēs ķiploks, medus, propoliss, dzērvenes, upenes. Labvēlīgu iespaidu noteikti dos dažādas tējas, kas gan pazemina ķermeņa temperatūru, gan veicina svīšanu, gan atvieglo elpceļu stāvokli. Laba izvēle būs liepziedu, aveņu lapu, kumelīšu, kiņģerīšu un citas tējas.

  • Jālieto ļoti daudz šķidruma

Lai slimība labāk skalotos ārā no organisma, katru dienu jāuzņem daudz šķidruma. Tas var būt gan ūdens, gan dažādas zāļu tējas. Slimošana laikā ir būtiski nodrošināt labu urināciju, it īpaši, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, jo tad notiek pastiprināta svīšana, tiek zaudēts šķidrums, ko nepieciešams kompensēt.

  • Slimība jāizslimo mājās, nevis jādodas uz darbu

Daudz ātrāk būsiet vesels, ja pāris dienas aktīvi ārstēsieties mājās un atpūtīsieties, nevis dosieties uz darbu, brauksiet sabiedriskajā transportā. Tādā veidā stāvokli var tikai pasliktināt, saķert vēl citas kaites, jo imunitāte ir novājināta. Galu galā var iedzīvoties pat kādās komplikācijās, piemēram, bronhītā, plaušu karsonī, iesnas var veicināt ausu iekaisumus utt. Bet pats svarīgākais – staigājot slimības laikā apkārt, tiek aplipināti arī citi cilvēki.

  • Jāmazina saaukstēšanās simptomi ar medikamentiem

Ja saaukstēšanās ir ar paaugstinātu temperatūru, iesnām un klepu, skaidrs, ka pašsajūta nevar būt pārāk laba, tāpēc loģiski, ka talkā nepieciešams ņemt arī kaut ko no aptiekas arsenāla. Tie var būt dažādi bezrecepšu medikamenti, kas nopērkami ikvienā aptiekā, konsultējoties ar farmaceitu, kā labāk ārstēt konkrētos simptomus. 

Piemēram, jūras ūdens un dažādi deguna aerosoli atvieglos deguna stāvokli, mazinās tūsku, ļaujot brīvāk elpot. Bet, ja ir grūti atklepojams klepus, krēpas šķīdināt un atklepot palīdzēs, piemēram, Flavamed putojošās tabletes. Flavamed tabletes var lietot arī bērni jau no 6 gadu vecuma, tāpēc tas būs labs papildinājums mājas aptieciņā rudens un ziemas sezonā. Flavamed pieejams ne tikai tablešu formā, bet arī kā sīrups.

Ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, palīdzēs jebkuri drudzi mazinoši līdzekļi uz paracetamola vai ibuprofēna bāzes. Protams, tos lietojot, rūpīgi jāievēro noteiktā zāļu deva, ko nedrīkst pārsniegt. Ja bezrecepšu medikamenti saaukstēšanās simptomus nemazina dažu dienu laikā, tad jāvēršas pie ģimenes ārsta.

  • Kārtīgi jāvēdina telpas

Slimošanas laikā mājās regulāri jāvēdina telpas, lai mazinātu vīrusu koncentrāciju gaisā, palielinātu skābekļa daudzumu un mazinātu iespēju, ka saslimst arī citi mājinieki. Apkārtējos palīdzēs nosargāt arī tas, ja slimnieks lietos atsevišķus traukus, dvieli un nebūs ciešā kontaktā ar veselajiem mājiniekiem.