Jaunums — skatlogu dekorēšanas konkurss pirms Ziemassvētkiem

Talsu novads

Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, tāpēc, lai padarītu skaistāku Talsu novadu, būvvaldes vides dizainere Ildze Ose ieteica priekšlikumu izveidot skatlogu rotāšanas konkursu novada pilsētās. 31. oktobra Talsu novada domes sēdē deputāti apstiprināja šīs iniciatīvas nolikumu.
Galvenais konkursa izveides pamatojums pausts nolikumā: «Lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos Ziemassvētku noskaņas radīšanā Talsu, Valdemārpils, Stendes un Sabiles pilsētā, vairojot radošas un oriģinālas izpausmes pilsētvidē; aktivizēt uzņēmēju interesi un vēlmi piesaistīt sabiedrības uzmanību ar vizuālā mārketinga komunikācijas formu — svētku noformējumu — un celt noformējuma māksliniecisko kvalitāti, sabalansējot tradīcijas ar novitātēm.» Šogad objektu dalībai konkursā var pieteikt līdz 16. decembrim, vērtēšana notiks no 17. līdz 20. decembrim. Rezultātā katrā pilsētā tiks izvēlēts viens uzvarētājs, ko plānots apbalvot ar Atzinības rakstu un 150 eiro.
Tā kā šis būs pirmais gads, kad konkurss norisināsies, to izsludinās novada pilsētās. Ja viss izdosies un būs atsaucība, nākamgad to izsludinās arī pagastos, turklāt iesaistot ne tikai uzņēmumus, bet arī pārvaldes un privātmājas.