Sācies Talsu novada atklātais čempionāts hokejā

Sports

Talsu ledus hallē 2. novembrī ar divām interesantām spēlēm iesākās novada atklātais čempionāts hokejā.
Interese par čempionāta spēlēm no skatītāju un līdzjutēju puses bija negaidīti liela. Automašīnu rinda stiepās līdz pat tirgum, un skatītāju vidū varēja sastapt bijušos hokeja kluba audzēkņus, kuri nedzīvo Talsos, bet interesējas par šīm spēlēm, jo tās uz mūsu ledus vienmēr ir aizraujošas un interesantas.
Pirmajā spēlē tikās «Talsu NSS/THK» jaunie hokejisti un «Krauzers». Pēc informācijas par mūsu čempionātu vēsturi sekoja novēlējumi, tika sveikti turnīra dalībnieki un komandu līdzjutēji. Pirmo ripas iemetienu laukuma centrā veica hokeja veterāns, kādreizējais Talsu komandas spēlētājs Guntis Mežiņš. Spēle iesākās ar straujiem uzbrukumiem. Jaunie sporta skolas hokejisti, kuru komanda bija papildināta ar pieredzējušiem spēlētājiem — Andri Kronbergu un Juri Perekrestu, centās parādīt labu spēli, taču pirmajā spēles pusē iniciatīva piederēja «Krauzera» hokejistiem un tā noslēdzās ar rezultātu 4:2. Otrajā spēles pusē Andra Kronberga un Jura Perekresta savstarpējā saspēle vainagojās panākumiem — no zaudēta rezultāta tika panākts neizšķirts un spēles pamatlaiks beidzās ar 6:6. Jāatzīmē, ka jauno hokejistu vārtus droši sargāja Mārtiņš Drīksne. Pēc spēļu nolikuma sekoja piecu minūšu pagarinājums — laukumā spēlēja trīs pret trīs hokejistiem. Arī šis laiks pagāja bez vārtu guvuma. Tālāk sekoja soda metienu sērija līdz pirmajai kļūdai. Process bija aizraujošs, un pēc trešās metienu sērijas ļoti meistarīgi nospēlēja jauniešu komandas uzbrucējs Matiass Grīnbergs, noguldot «Krauzera» vārtsargu un raidot ripu vārtos. Izrādījās, ka tie bija uzvaru nesoši vārti — spēle beidzās ar rezultātu 7:6 jauniešu komandas labā. Rezultatīvi komandā spēlēja Andris Kronbergs (5+0), Andris Češenoks (1+0), Matiass Grīnbergs (1+0) un Juris Perekrests (0+3); «Krauzera» komandā — Juris Lasmanis (2+0), Andis Araks (2+0), Elviss Hermanis (1+1), Aigars Krūklis (1+0) un Mārtiņš Klints (0+1).
Otrajā spēlē tikās «EpicBio» un «Konstro» komanda. Arī šī spēle bija interesanta, it sevišķi pirmā puse, kas izpaudās ar ātriem uzbrukumiem gan uz vieniem, gan otriem vārtiem. Laukumā bija vērojama kombinācijām bagāta spēle bez rupjībām. Arī vārtsargi abos laukuma galos darbojās meistarīgi, taču nedaudz veiksmīgāki bija «EpicBio» spēlētāji — pirmā spēles puse noslēdzās ar rezultātu 3:2. Arī otrajā spēles pusē turpinājās līdzvērtīga spēkošanās, lai gan temps bija nedaudz krities. Rezultāts uz tablo vēstīja par labu gan vienai, gan otrai komandai, un tikai spēles galotnē veiksmīgāk nospēlēja «EpicBio» hokejisti, izcīnot uzvaru ar rezultātu 6:4. «EpicBio» komandā rezultatīvi spēlēja Kaspars Rudzītis (3+1), Andrejs Tenbergs (1+1), Roberts Kieperszo (1+0), Mārtiņš Bite (1+0), Mārtiņš Grīnbergs (0+2), Normunds Bajaruns (0+1) un Jānis Ieviņš (0+1); «Konstro» komandā — Artūrs Piļevs (2+1), Kaspars Baņģis (1+0), Jānis Tumovs (1+0), Jānis Grīnbergs (0+2), Edgars Gricinskis (0+1), Agris Balodis (0+1) un Mārtiņš Vahšteins (0+1).

Imants Ziediņš,
spēļu organizators