Pustukša juridiskā nodaļa

Talsu novads

29. oktobris bija pēdējā darba diena ilggadējai Talsu novada pašvaldības darbiniecei, juridiskās nodaļas vadītājai Guntrai Tālbergai. Tāpat nesen iesniegumu ar lūgumu atbrīvot no darba uzrakstījusi juridiskās daļas vadītāja Santa Kondratoviča un ilgstošā attaisnotā prombūtnē atrodas juriste Evita Jansone.
G. Tālberga pašvaldībā strādāja kopš 1986. gada. Šobrīd personāldaļa izstrādā konkursa nolikumu, kolīdz tas būs gatavs, tā uz juridiskās nodaļas vadītāja amatu tiks izsludināts atklāts konkurss, informē pašvaldībā. Tā kā ilgstošā attaisnotā prombūtnē atrodas arī juriste E. Jansone un atlūgumu iesniegusi arī S. Kondratoviča, nodaļā vērojams darba roku trūkums. Pašvaldībā gan teic, ka šobrīd nepieciešamais darba apjoms tiek paveikts.
«Nenoliedzami, Talsu novada pašvaldībai G. Tālbergas aiziešana no amata ir liels zaudējums. Viņa bija ļoti pieredzējusi un kompetenta juridiskās nodaļas vadītāja, kura allaž darbu veica augstā kvalitātē. Šobrīd nodaļas darbs ir apgrūtināts, nodaļas vadītāja pienākumus un arī tiešos jurista pienākumus veic Elvis Jansons. Pašvaldībā ir ļoti liels darbu apjoms, kas prasa augstu atbildību un kvalitāti, tāpēc pēc iespējas ātrāk tiks sludināts atklātais konkurss,» skaidro Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols.
S. Kondratovičai pēdējā darba diena būs 20. novembrī, pašlaik viņa atrodas ilgstošā attaisnotā darba prombūtnē. Aiziešanas iemeslus viņa gan nevēlējās atklāt. Par aiziešanu «Talsu Vēstīm» komentāru nevēlējās sniegt arī G. Tālberga. Tomēr jāpiebilst, ka Talsu novada domes sēdē izskanējis, ka iemesls šādam lēmumam esot bosings (tas nozīmē: darba devēja īstenots psiholoģiskais terors pret padotajiem) no atsevišķiem deputātiem, ko diezgan bieži var novērot arī komiteju un domes sēdēs. «Talsu Vēstis» pamanījušas, ka visbiežāk pārmetumi G. Tālbergai bijuši no partijas «Mēs — Talsiem un novadam» deputāta Edgara Zeldera puses. Viņš gan neuzskata, ka nodaļas vadītājas aiziešana no darba saistāma ar viņa rīcību un izteikumiem. «Manuprāt, patiesais G. Tālbergas darba pamešanas iemesls ir juridiskais atzinums par iespējamiem pārkāpumiem un zaudējumiem Talsu tirgus pārbūves projekta realizācijas gaitā, kura sagatavošanu viņai uzdeva dome, bet tas netika izdarīts, kā arī iespējamais interešu konflikts saistībā ar nodokļu iekasēšanu,» pauda E. Zelderis.