Iedzīvotāji vienojās grāmatu ķēdē pie jaunās bibliotēkas

Kultūra

Otrdien, 5. novembrī, pie jaunās Talsu Galvenās bibliotēkas norisinājās zibakcija — grāmatu ķēde «Nes mani kalnā!». Aptuveni 115—120 akcijas dalībnieku nenobijās ne no lietus, ne smagajām grāmatām, lai varētu simboliski būt klāt vēsturiski nozīmīgā brīdī, kad bibliotēka ievācas jaunajās telpās Brīvības ielā 17a.
Pasākumā piedalījās bibliotēkas darbinieki, skolēni no Talsu 2. vidusskolas, iedzīvotāji un pašvaldības darbinieki, tajā skaitā arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols. Talsu Galvenās bibliotēkas direktore Vija Nagle ar skaļruni uzmundrināja akcijas dalībniekus. Ik pa laikam viņu vidū izskanēja kāda melodija. Lai gan laikapstākļi nelutināja, bibliotēkas darbinieki tam bija sagatavojušies, novadpētniecības materiālus satinot plēvēs, turklāt tos atveda ar mikroautobusu, nevis piekabi, lai tie neizmirktu.
Uzrunātās iedzīvotājas sacīja, ka, tiklīdz uzzinājušas par gaidāmo akciju, uzreiz nospriedušas, ka tajā jāpiedalās. Kundzes nevarot sagaidīt, kad jaunā bibliotēka būs atvērta. «Gribas ātrāk tikt pie lasīšanas, tāpēc arī nācām palīgā. Ikdienā lasu daudz. Nepiedalīties šajā akcijā būtu grēks!» uzskata talseniece. Kādam uzrunātajam jaunā bibliotēka tagad būšot tuvāk mājām, kādam — tālāk. Bet, neskatoties uz attālumu, jaunā ēka ļoti ejot pie sirds. Visenerģiskākie un skaļākie akcijas dalībnieki bija audzēkņi no Talsu 2. vidusskolas, kuri uzturēja mundru garu arī pārējiem. Vairākas meitenes pauda, ka arī viņas nespējot vien sagaidīt, kad jaunā bibliotēka būs atvērta. Piedaloties akcijā, auksti neesot, izaicinājums esot vien dažas smagākas grāmatu kaudzes. «Es gribēju piedalīties akcijā! Jaunā bibliotēka ir forša!» savu spriedumu izteica 4.a klases audzēkne Elīna.
«Iedzīvotāju atsaucība saistībā ar pārvākšanos ir ļoti liela. Paldies arī skolām, kuras atrada laiku, lai atsūtītu palīgā audzēkņus. Rezultātā visu lielo fondu pārveda divās dienās. Tagad tiek pārvesti salīdzinoši sīkumi. Šī ir simboliska akcija. Skatoties uz cilvēkiem, viņu smaidiem un bērnu emocijām, domāju, ka tā ir izdevusies. Ar visu to, ka no augšas mums tiek birdināts lietus,» sprieda V. Nagle.
Noslēgumā dalībnieki varēja veldzēt slāpes ar limonādi, stiprināt spēkus ar cepumiem un izmantot ekskluzīvu iespēju aplūkot jaunās telpas. Oficiāli bibliotēku atklās 25. novembrī 15.00, kur aicināts ierasties ikviens interesents, un durvis apmeklētājiem tā vērs no 26. novembra.