Latvijai pasaules militārpersonu spēlēs — zelts

Sports

Aizvadītajā nedēļā Ķīnā norisinājās pasaules militārpersonu spēles — lielākais un nozīmīgākais pasākums militārajā sportā, kas notiek reizi četros gados. Šosejas riteņbraukšanā Latvijas sportistiem sīvā konkurencē izdevās izcīnīt zelta godalgu — uzvaru komandai palīdzēja kaldināt arī divdesmitgadīgais talsenieks Kristers Ansons.
Šogad pasaules militārpersonu spēles šosejas riteņbraukšanā un citos sporta veidos norisinājās Ķīnas pilsētā Uhaņā. Tās vērienīgi atspoguļo Starptautiskās Militārās sporta padomes ideālus, mērķus un moto «Miers un draudzība caur sportu». Šosejas riteņbraukšanas sacensībās Latvijas godu aizstāvēja četri sportisti — Andris Vosekalns, Kristaps Pelčers, Kaspars Serģis un Kristers Ansons. Individuālajā braucienā 42 riteņbraucēju konkurencē A. Vosekalns izcīnīja 22., bet K. Ansons — 21. vietu. Grupas braucienā sportistiem bija jāpieveic 127,6 kilometrus gara distance jeb astoņi 15,9 kilometrus gari apļi. Sacensībās startēja 102 riteņbraucēji no 23 valstīm. Rezultātā A. Vosekalns ieguva 2. vietu, K. Ansons — 9. vietu. K. Pelčers — 12. vietu, bet K. Serģis — 42. vietu. Komandu vērtējumā labākie bija Latvijas sportisti, kuri par trīs sekundēm apsteidza Vāciju. 3. vieta — Francijas riteņbraucējiem.
«Lai varētu piedalīties pasaules militārpersonu spēlēs, pagājušajā gadā iestājāmies Dobeles bataljonā. Ziemas periodā, kad treniņi nav tik intensīvi, iesaistāmies vairāk, bet sezonas laikā visu uzmanību veltām sportam. Pasaules militārpersonu spēles līdzinās olimpiskajām spēlēm — tas ir prestižs pasākums, kas notiek reizi četros gados. Pagājušajā gadā piedalījāmies militārpersonu pasaules čempionātā un sapratām, ka varam cīnīties par uzvaru.
Sacensības notika no 17. līdz 28. oktobrim, bet mums uz starta bija jāstājas 19. un 21. oktobrī. 21. oktobrī izcīnījām zelta medaļu komandu vērtējumā un mans komandas biedrs izcīnīja sudrabu individuālajā vērtējumā. Ķīnā pavadījām gandrīz divas nedēļas — uz atklāšanas ceremoniju nedevāmies, jo mums nākamajā dienā bija svarīgs starts. Sportistiem par godu bija uzbūvēts speciāls ciemats — viss bija izcili noorganizēts. Mums pat bija sava metro stacija! Līdz pēdējam startam trenējos un ļoti nopietni gatavojos — darīju visu, lai komanda kopvērtējumā tiktu augstāk. Trase bija ļoti ātra un līkumota, bet bijām sagatavojušies. Uzvarēt palīdzēja gribasspēks un apziņa, ka varam pretendēt uz medaļu. Pēc starta apskatījām pilsētu un apmeklējām kultūras pasākumus, arī ciematā katru dienu notika kaut kas interesants. Ar šīm sacensībām sezona noslēdzas — lai psiholoģiski atjaunotos, divas nedēļas atpūtīšos. Pagājušajā gadā startēju itāļu komandas sastāvā, bet šogad braukšu kopā ar igauņiem. Iespējams, jau decembrī brauksim trenēties uz Spāniju,» nākotnes plānus iezīmē sportists.