Talsenieki — aktīvi dalībnieki Tautas lūgšanas sapulcē

Kultūra

19. oktobrī Rīgā, Skonto hallē, notika otrā starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce «Dievs, svētī Latviju!». Tā iesākās ar vairāk nekā 300 kora dalībnieku skanīgo izpildījumu. No mūsu puses vairāk nekā 30 balsu īpašnieki no dažādām Talsu draudzēm bagātināja brīnišķīgo skanējumu, ko nu nekādi nevar nenosaukt par majestātisku. Kora vadītāja — talseniece Kitija Ruža.
Tautas lūgšanu sapulce ir viens no lielākajiem starpkonfesionālajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā, kas pirmo reizi notika 2018. gadā par godu mūsu valsts simtgadei un guva plašu atzinību, jo pulcēja Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītājus, garīdzniekus un vairākus tūkstošus apmeklētāju. Interesants ir fakts, ka par Latvijas draudžu vienotību un kopā sanākšanu izbrīnu mūsu virzienā raida ne mazums tautu un valstu, jo daudzās citās zemēs ko tādu redzēt vis nevar. Šogad dalību ar lūgšanu un uzrunu apstiprināja Latvijas kristīgo konfesiju bīskapi, pārstāvji un garīgie vadītāji. Tautas lūgšanu sapulci plānots rīkot kā ikgadēju pasākumu, kura mērķis ir kopīga, vienota lūgšana, aicinājums pievērsties garīgiem jautājumiem un iestāšanās par kristīgām un ģimenes vērtībām Latvijā. Šajā sapulcē īpaši svarīga nozīme ir slavēšanai un pielūgsmei, un to vadīja slavēšanas līderi no dažādām Latvijas draudzēm.
Visas Latvijas kora vadītāja ir talseniece,
skanīgās džeza balss īpašniece Kitija Ruža, kura neslēpj, ka darbs ir jāpieliek diezgan liels, lai saorganizētu vairāku simtu cilvēku lielu pulku. «Tā kā esmu arī viena no solistēm slavēšanā, piedalos visos solistu mēģinājumos un rakstu visām dziesmām notis un vārdus. Korī liela daļa ir dalībnieki, kuri neprot dziedāt no notīm, kā arī tādi, kuriem šī ir pirmā pieredze, dziedot korī. Lai ar pāris kopmēģinājumiem būtu iespējams panākt tādu rezultātu, kāds ir mums, esmu izveidojusi konceptu, ka koristi dziesmas var apgūt arī no audio ierakstiem. Arī šo ierakstu sagatavošana prasa darbu un laiku. Kora organizācija ir diezgan laikietilpīga kalpošana. Bet rezultāts ir grandiozs,» sajūsmā dalās kora vadītāja.
Kitija piebilst, ka šogad jau bijis daudz vieglāk, jo pagājušajā gadā šādas organizatoriskas pieredzes viņai nebija. «Pirms vairākiem gadiem Dievs bija runājis uz mani par to, ka es vadīšu lielus korus. Tajā brīdī es neko nesapratu, jo izglītības ziņā man ar koriem nav nekādu saistību. Esmu džeza un populārās mūzikas vokālā pedagoģe. Diriģēt neprotu. Pagājušajā gadā, kad Mārcis Jencītis uzrunāja mani organizēt kori, es piekritu tikai tāpēc, ka Dievs pirms tam bija runājis, bet manam prātam tas nebija aptverams. Man iepriekš nebija nekādas organizatoriskas pieredzes, bet es ticēju tam, ja Dievs kaut ko uztic, tad Viņš arī gādās par to, lai viss izdodas. Tagad nu jau man ir divu gadu pieredze, un esmu gatava vēl lielākam korim nākamgad,» saka Kitija, ticot, ka tas ir viens no pasākumiem, kas Latviju atgriezīs atpakaļ pie Dziesmu svētku saknēm — Dieva pagodināšanas, jo Viņš ir tas, kurš ir devis brīvību mūsu zemei pārdabiskā veidā. «Ne ar mūsu fiziskajiem resursiem tā tika iegūta, jo mums to bija mazumā salīdzinājumā ar mūsu pretiniekiem, bet gan ar ticības spēku… Es ticu, ka vienā brīdī pasākums sastāvēs no viena liela kora vien un nebūs skatītāju, bet tikai dalībnieki — un tie arī būs īstie Dziesmu svētki,» pārliecībā dalās Kitija Ruža, piebilstot, ka kora dalībnieku skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis un arī skanējuma ziņā koris šogad ir audzis. «Ticu, ka tas ir visu kora dalībnieku atbildības, mīlestības un vienotības dēļ. Tā, protams, ir arī pieredze un saikne, kas jau ir izveidojusies ar kora diriģenti Lindu Naudiņu otro gadu pēc kārtas. Viņa ir kora sirds.»
Pasākuma laikā
bija iespēja arī parakstīt pateicības vēstuli valsts vadītājiem. Vēstules mērķis ir pateikties Latvijas valdībai par līdz šim paveikto darbu, par saglabāto himnu «Dievs, svētī Latviju!», latviešu valodu, reliģijas un vārda brīvību, kristīgām un ģimenes vērtībām un citiem labiem darbiem un lēmumiem mūsu valsts labā. Pateicības vēstuli iespējams parakstīt arī elektroniski portālā parlatviju.lv, kā arī to būs iespējams parakstīt papīra formātā draudzēs. Parlatviju.lv ir balsošanas platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var parakstīt izvirzītas iniciatīvas un petīcijas Latvijas valsts celšanai; tās pēc tam tiek nogādātas Saeimā. Šīs platformas atklāšana notika pagājušā gada rudenī, kad tika organizēts arī pirmais Tautas lūgšanu sapulces pasākums, kura laikā tika parakstīta petīcija par kristīgām un ģimenes vērtībām. Šogad mērķis ir izteikt pateicību valdībai un svētīt to. Nākamais Tautas lūgšanu sapulces pasākums notiks 2020. gada 17. oktobrī.