«Talsu tipogrāfija» lielākajā pasaules pārtikas industrijas izstādē

Uzņēmējdarbība

Oktobra sākumā Ķelnē norisinājās lielākā pasaules pārtikas industrijas izstāde «Anuga 2019», kurai šogad apritēja 100 gadi. Kopumā izstādē, kuras platība bija 284 000 kvadrātmetri, produkciju piedāvāja 7590 uzņēmēji no 106 pasaules valstīm. Lai satiktu esošos klientus un uzrunātu potenciālos sadarbības partnerus, izstādi apmeklēja arī SIA «Talsu tipogrāfija» pārstāvji.
Mārketinga un pārdošanas vadītāja Agnese Kozlova atzina, ka Ķelnē izdevās uzkrāt vērtīgu pieredzi un nodibināt kontaktus, — pašlaik notiek sarunas ar Vācijas, Beļģijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Somijas uzņēmējiem. «Šogad uz izstādi Ķelnē devāmies pirmo reizi, tikāmies ar esošajiem klientiem, apskatījām citus stendus un uzrunājām jaunus sadarbības partnerus. Divās ar pusi dienās lielā ātrumā apstaigājām visas halles, iepazināmies ar pārtikas industrijas virzību un jauninājumiem. Iespaidi ir tiešām grandiozi. Pārtika ir viena no tām lietām, kas būs vajadzīga vienmēr, tāpēc ražotāji sacentās meistarībā, kā vien mācēja. Izstādē varēja ieraudzīt gan jauninājumus, gan senus zīmolus. Tā ir lielākā industrijas satikšanās — katram sevi cienošam pasaules un Eiropas ražotājam šajā izstādē vajadzētu piedalīties. Mani pārsteidza tas, ka starp lielajiem ražotājiem katrā hallē varēja atrast «start up» uzņēmumu zonas, kur jaunuzņēmumi pieteica sevi pārtikas tirgū. Arī ar viņiem sanāca parunāt. Apmainījāmies kontaktiem, un šobrīd notiek sarakste,» atklāja A. Kozlova.
Lai redzētu, kas notiek tirgū, un turētu roku uz pulsa, uzņēmuma pārstāvji izstādes apmeklē salīdzinoši bieži. Starp citiem iepakojumu ražotājiem «Talsu tipogrāfija» izceļas ar kvalitāti, konkurētspējīgām cenām un izdevīgo atrašanās vietu. «Kad parādījām produktu paraugus vāciešiem, viņi bija pārsteigti par kvalitāti. Vāciešiem kvalitāte ir standarts numur viens. Centāmies uzsvērt, ka kvalitatīvu produktu var saražot pie mums Latvijā, bet izplatīt pa visu Eiropu. No rudens līdz pavasarim izstādes notiek pilnā sparā, bet uz visām nevaram aizbraukt, tāpēc izvēlamies lielākās.
Uzskatām, ka pastāvēs tas, kas pārmainīsies, tāpēc nemitīgi augam. Šobrīd, lai uzlabotu darbu efektivitāti, ir noslēgts līgums par vairāku jaunu iekārtu iegādāšanos. To uzstādīšana paredzēta 2020. gada sākumā. Projekts norisināsies vairākos posmos — sākotnēji ražotnē jāveic visi sagatavošanas darbi. Lai konkurētu mūsdienu tirgus vidē, nemitīgi jābūt soli priekšā, jājūt pieprasījums un jāturpina attīstīties!» skaidroja A. Kozlova.