Mazo mērsradznieču dalība konkursā «Jūras zvaigzne»

Kultūra

Ventspils mūzikas vidusskolā divas dienas norisinājās V Kurzemes reģiona mūzikas skolu kora klašu solistu, duetu un ansambļu konkurss «Jūras zvaigzne 2019», kas tika veltīts izcilajai Ventspils novadniecei un operdziedātājai Alīdai Vānei.
17. oktobrī ar atklāšanas koncertu Ventspils koncertzālē «Latvija» sākās dziedātāju sacensības. Konkursā piedalījās audzēkņi vecumā no septiņiem līdz 16 gadiem, kopā ap 80 dziedātāju 70 skolotāju pavadībā. Tika pārstāvēta 21 Latvijas mūzikas skola, to vidū — Mērsraga, Talsu, Kolkas, Rojas, Sabiles, Valdemārpils mūzikas skola.
Mērsraga mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja 4. kora klases duets: Anna Krūze un Marta Mišele Ķevle. Meitenes drosmīgi ieskandināja jaunās koncertzāles skatuvi un saņēma 3. vietas diplomu.
Konkursa rīkošanas mērķis ir kora klašu audzēkņu profesionālo prasmju attīstība, iespēja apgūt uzstāšanās kultūru un tuvāk iepazīties ar koncertdarbību, kā arī veicināt audzēkņu apmācības procesa kvalitāti. Dalībnieki mācās izprast atskaņojuma kultūru un mākslinieciskās gaumes izkopšanu. Vienlaikus bērni, piedaloties šādā konkursā, palīdz saglabāt latviešu tautasdziesmu dziedāšanas tradīciju, popularizē latviešu komponistu oriģināldziesmas un veicina audzēkņu daudzbalsīgās dziedāšanas prasmes. Arī jebkuram iesaistītajam pedagogam šī bija lieliska pieredzes apmaiņa.
Konkursa norisi atbalstīja un dāvanās varējām ieraudzīt Ērika Ešenvalda, biedrības «DoSim», izdevniecības «Music Baltica» dziesmu krājumus, olimpiskā centra «Ventspils», Latvijas Radio kora, Latvijas Nacionālā kultūras centra un koncertzāles «Latvija» veltes, biroja preču veikala pildspalvas, piezīmju klades, kā arī dažādas dāvanas no citiem uzņēmējiem.
Paldies bērnu vecākiem par atbalstu!

Inese Ozollapa,
Mērsraga mūzikas un mākslas skolas kora klases pedagoģe