Autoostas remonts — AS «Talsu autotransports» labais žests pilsētai

Ziņas

AS «Talsu autotransports» informē, ka uzņēmums ir sācis Talsu autoostas telpu remontu un pretēji solītajam «vienkāršajam kosmētiskajam» plānots veikt pamatīgu remontu, atjaunojot visu autoostas pirmo stāvu.
Paredzēts jauns sienu dizains un flīžu segums uzgaidāmajā telpā, iecerēts atjaunot apgaismojumu un izveidot ventilācijas sistēmu, pārbūvēt kasi, izveidot jaunu ūdensapgādes sistēmu un pieslēgumu centralizētajai apkures sistēmai, kā rezultātā nodrošināt siltās grīdas. Rūpējoties par vecāku ērtībām, tiks iekārtota zīdaiņu pārtinamā istaba, kurā būs iespēja arī netraucēti pabarot mazuli. Kamēr turpinās remonts, pasažieri tiek aicināti biļetes iegādāties blakus autoostai esošajā vagoniņā — kasē.
Sazinoties ar AS «Talsu autotransports» valdes priekšsēdētāju Janu Kalēju, viņa informē, ka remontdarbus veic vairāki sadarbības partneri un konkrētu darbu beigšanas termiņu noteikt ir grūti, jo tas atkarīgs no darbu veicējiem, bet pats pēdējais termiņš varētu būt nākamā gada februāris. Konkrētas remontdarbu izmaksas J. Kalēja nenosauc, jo iesākumā plānotais budžets bijis 50 tūkstoši eiro, taču vēlāk apjausts, ka ar šo summu būs stipri par maz, lai izdarītu visu iecerēto. Ir jāsakārto ventilācijas sistēma, apkures sistēma, kanalizācija ir novecojusi, jo ēka ir diezgan veca.
Sūdzības par autoostas stāvokli no iedzīvotāju puses nav bijis iemesls, lai sāktu remontdarbus, bet tas bijis kā indikators, kas veicinājis tos, jo iecere veikt remontu bijusi jau pirms desmit gadiem, par ko liecina arī projekts, taču šāda ideja nerada iespēju piesaistīt līdzfinansējumu no Eiropas Savienības struktūrfondu puses un neizdevās gūt finansiālo atbalstu arī no pašvaldības. «Šobrīd vispār nav skaidrs, vai autoostām kā tādām būs lemts būt, tāpēc remonts ir vairāk vai mazāk mūsu labais žests, jo uzņēmumi neiegulda nevienā projektā finansējumu, ja viņiem nav skaidrs, vai šis projekts kādam ir vajadzīgs… Tā kā valsts nav definējusi, vai vispār autoostas būs, tad šis patiešām ir AS «Talsu autotransports» labais žests. Esam pilsētas uzņēmēji, un mums ir svarīga pilsēta kā tāda, un tas ir kā sava veida patriotisms,» komentē Jana Kalēja.