Talsu ledus hallē turpinās rosība

Sports

Aizvadītajās brīvdienās Talsu ledus hallē notika dažāda mēroga Latvijas čempionāta spēles hokejā. Liels notikums U—13 vecuma grupas hokejistiem bija Latvijas jaunatnes čempionāta spēle «Arēnā Rīga», kas tika aizvadīta pirms kārtējās Kontinentālās hokeja līgas spēles.
28. septembrī sezonu veiksmīgi iesāka mūsu veterānu komanda 50+ vecuma grupā. Mūsējo pretinieki bija Valmieras «Wolmar» hokejisti. Tā kā šī spēle abām komandām sezonā bija pirmā, sākums bija nervozs, taču mūsu veterāni ātri vien iespēlējās un komandas kapteinis Ģirts Ķierpe pēc Sandra Krūmiņa piespēles guva pirmos vārtus mūsu komandas labā. Pēc minūtes valmierieši atspēlējās un rezultāts kļuva neizšķirts (1:1). Likās, ka tā arī noslēgsies pirmā spēles trešdaļa, taču mūsējie ar to nesamierinājās, nocīnījās līdz galam, un pēdējās trešdaļas minūtē pēc Uģa Lagzdiņa piespēles mūsu komandas labā vārtus guva Indulis Rūsis. Otrajā trešdaļā mūsējie spēlēja pārliecinoši un uzvarēja ar 3:0. Arī trešajā trešdaļā mūsu komandas pārsvars bija ievērojams un tika izcīnīta pārliecinoša uzvara ar rezultātu 9:1. Mūsu komandā rezultatīvi spēlēja Andis Araks (4+0), Ģirts Ķierpe (2+1), Indulis Rūsis (2+0), Māris Vicinskis (1+1), San-dris Krūmiņš (0+4), Uģis Lagzdiņš (0+2), Kārlis Vilsons (0+1), Oļegs Zubriļins (0+1), Normunds Bajaruns (0+1) un Salvis Skarainis (0+1).
29. septembrī ledus hallē Latvijas jaunatnes čempionāta spēlē sacentās U—15 komandas — «Talsu NSS/THK» un HS «Rīga 2007». Arī šajā spēlē pārliecinošu uzvaru (9:2) izcīnīja mūsu komanda. Rezultatīvi spēlēja Anrijs Krūmiņš (3+2), An-dris Češenoks (2+0), Eduards Siliņš (1+2), Krišjānis Grahoļskis (1+1), Renards Erķens (1+1) un Ernests Jaunķierpis (1+1). Visvairāk piespēļu Ralfam Mednim (0+4), Luīzei Zemesarājai (0+2) un Valteram Ernstsonam (0+1).
13. oktobrī Latvijas čempionāta spēlē pie mums viesojās Ventspils «Venta 2002» U—15 vecuma grupas komanda. Arī šī bija spraiga spēle, jo līdz šim ventspilnieki nebija zaudējusi nevienu spēli. Jau no paša sākuma viesi centās diktēt spēles tempu un iegūt pārsvaru. Jāuzslavē mūsu komanda, kas nepadevās un godam nocīnījās pret augumā pārākiem pretiniekiem, lai gan pirmo spēles trešdaļu zaudējām ar 0:1. Turpmāk spēlējām pārliecinošāk, otrajā trešdaļā gūstot uzvaru ar 2:0 un pēdējā — neizšķirtu (2:2). Gala rezultātā izcīnīta vērtīga uzvara ar rezultātu 4:3. Komandā rezultatīvi spēlēja Ralfs Mednis (2+1), Ernests Jaunķierpis (1+0), Andris Češenoks (1+0), Niks Prūsis (0+1) un Eduards Siliņš (0+1).
Liels notikums mūsu jaunajiem hokejistiem U—13 vecuma grupā bija Latvijas Hokeja federācijas noorganizētā Latvijas jaunatnes čempionāta spēle «Arēnā Rīga». Tā tika aizvadīta pirms kārtējās KHL spēles, kurā tikās Rīgas «Dinamo» un Minskas «Dinamo». Mūsējo pretinieki bija HS «Mārupe». Spēlēt uz lielā laukuma skatītāju priekšā mūsu puikām bija liels pārdzīvojums. Mūsu mazie hokejisti cīnījās godam, parādot, ka Talsos arī māk spēlēt hokeju, un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:0. Rezultatīvākais mūsu komandā bija Rihards Vērdiņš (4+1), Kristers Krūze (1+0) un Aksels Āboliņš (0+1). Pēc šīs spēles mūsu mazie hokejisti varēja noskatīties hokeja spēli starp abām «Dinamo» komandām, kurā rīdzinieki guva vērtīgu uzvaru.
Tā kā Talsu ledus hallē atsākušās slidošanas apmācības un masu slidotava ar hokeja nūjām, interesenti aicināti sekot līdzi informācijai mājaslapā www.thk.lv.

Imants Ziediņš,
Talsu hokeja kluba prezidents