Aizvadīts nacionālā kausa seriāls

Sports

Nacionālā kausa seriāls motokrosā 2019. gada sezonā ir noslēdzies. Oficiālais laureātu saraksts vēl būs, bet Kurzeme var gavilēt, jo mūsējais — Elgars Jonass svin uzvaru.
Pēdējā posmā cīņas bija spraigas un saspringtas ne tikai punktu ziņā — arī laika apstākļi darīja savu. Meteorologu prognozes solīja lietu jau no paša rīta. Pa īstam tas sākās pirmo braucienu vidū, ļaujot kvalifikācijas braucienus baudīt sagatavotajā trasē. Otrie braucieni no pilotiem prasīja lielu atdevi, jo trases segums pārvērtās un kļuva pasmags. Pēdējo posmu pavadījām bez kvalifikācijas pārkāpumiem — savas korekcijas ieviesa slapjā trase. Kā dalībnieku sapulcē vēlēja Māris Sniķers (LAMSF): «Lai mums izdodas pabeigt sezonu uz labas nots, ziemā sakārtot visas neskaidrības un pavasarī sākt jaunu, skaistu sezonu!» Mums kā organizatoriem liekas, ka viss izdevās. «Moto Mafia» puiši bija sarūpējuši lielo ekrānu, un interesenti paralēli nacionālā kausa cīņām varēja sekot līdzi nāciju kausam Asenē. Sakām lielu paldies visiem 122 sportistiem par vīrišķību un izturību.
Rezultāti Stendes posmā: MX A klasē vadībā izvirzījās K. Kalējs («Rambas R»), A. Valts («Moto Mafia») un E. Jonass, MX B klasē — M. Zolmanis («Saldus motoklubs»), R. Stankus («Rambas R») un R. Krastiņš («Rambas R»), MX C klasē — M. Mauriņš («F.F.F.»), D. Badūns (MK «Aloja») un K. Lazdāns, bet MX D klasē — O. Slavinskis (GF «Racing team»), E. Jalovčuks («Rambas R») un E. Lilienšteins («F.F.F.»). Mini MX klasē augstus rezultātus guva A. Karro («Karro MX»), E. Upītis («Gulbenes moto») un T. Binovskis («Saldus motoklubs»), MX 85J klasē — U. Freibergs («F.F.F.»), T. Šaicāns («Salacas kauss») un M. Kokins («Salacas kauss»), MX 85V klasē — K.Kauliņš («MX Ādaži»), I. K. Ezerkalns («F.F.F.») un K. Igals («Xskill racing team»), MX 65J klasē — T. Dankerts (Mārupes AMK «Bieriņi»), R. Augstkalns («Rambas R») un E. Pileckis. MX 65V klasē labākie bija A. Knapsis («F.F.F.»), H. Bērziņš («SSK») un R. Muraško («CEC I. S. Racing»), MX 50J klasē — M. Cīrulis («Moto Mafia») un P. Cīrulis («Moto Mafia»), MX 50V klasē — A. Vinters («Jāņa Vintera Moto Team Riga»), R. Zaborskis (Lietuva) un E. Meijers («F.F.F.»).
Atskatoties uz padarīto, gribam uzteikt skatītājus — pat saulainās sacensību dienās nav tik daudz skatītāju, bet šoreiz ar lietussargiem rokās skatītāji neatlaidīgi vēroja sportistus. Par lielo skatītāju skaitu varam teikt paldies informatīvajam atbalstītājam — «Kurzemes radio». Prieks par centīgo tiesnešu (R. Gudrais) un mediķu (VC4) komandas darbu — mediķu profesionalitāti bija iespējams novērtēt tikai no malas, jo kādi sportisti atbrauca, tādi aizbrauca (esam lepni, ka traumas sportisti neguva). Paldies sakām arī neiztrūkstošajam tandēmam — superīgākajam motokrosa komentētājam Ērikam jeb Fodžu un apskaņošanas meistaram Mārtiņam, kā arī ZS «Priednieki» un Jānim par vēderpriekiem. Paldies mūsu atbalstītājiem — Talsu novada pašvaldībai, Kasparam un Gediminam Lubiņiem (SIA «Voka»), SIA «Talsu meliorators» un Edvīnam! Sportistiem balvas sagādāja SIA «Betona Profs» un Raivis, «Stokker» un Harijs, «Inter Motors» un Mareks, kā arī SIA «Voka» un Kaspars.

MK «Stende»