«Olimpiskā diena 2019» — arī pie mums

Sports

Piektdien, 20. septembrī, 10.00 Talsu sporta namā ar olimpisko rīta vingrošanu, kurā piedalījās ap 180 pirmsskolēnu no septiņām novada pirmsskolas izglītības iestādēm, iesākās Olimpiskā diena.
Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā Olimpiskā diena šogad notika 768 vietās visā Latvijā, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu — vismaz 150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas. Popularizējot nezūdošas vērtības — draudzību, cieņu un izcilību —, pasākuma devīze bija «Nāc un vingrot sāc!». Talsu sporta namā mazos vingrotājus uzmundrināja Talsu novada sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš un Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, aicinot sanākušos būt aktīviem, sportiskiem, dzīvespriecīgiem un smaidīgiem. Pirms rīta vingrošanas olimpisko karogu pacēla Talsu novada domes priekšsēdētājs un pasaules U—23 čempions smaiļošanā — Roberts Akmens. Pēcāk sekoja rīta rosme, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Pēc rīta vingrošanas skolēni un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi visā Latvijā nodevās sportiskām un radošām aktivitātēm — iepazinās ar olimpiskajiem sporta veidiem, piedalījās stafetēs, sporta sacensībās un radošajos konkursos. Pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu audzēkņiem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kura uzdevums bija uzzīmēt Latvijas olimpiskās komandas talismanu, savukārt 7. līdz 12. klašu skolēni varēja piedalīties eseju konkursā un rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas olimpiskajai komandai. Mūsu pusē sportiskas aktivitātes norisinājās Talsu Kristīgajā vidusskolā, Talsu Valsts ģimnāzijā, Pastendes pamatskolā, Talsu sākumskolā, Lībagu sākumskolā, Talsu novada vakara un neklātienes vidusskolā, Virbu sākumskolā, Vandzenes pamatskolā, Upesgrīvas internātpamatskolā, Valdemārpils vidusskolā un Sabiles pamatskolā. Talsu sporta namā, kur pulcējās septiņu novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, bija iespējams piedalīties dažādās stafetēs, kur svarīgāks par ātrumu un veiklību bija dalībnieku entuziasms un spēja priecāties par paveikto.
Olimpiskā diena palīdzēja ievadīt Eiropas sporta nedēļu, kas ar plašu pasākumu programmu no 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā notiks jau piekto reizi. Vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un neatkarīgi no vecuma, veselības iespējām, fiziskās sagatavotības vai prasmēm piesaistīt cilvēkus aktīvam dzīvesveidam. 24. septembrī paredzētas sporta aktivitātes senioriem un citiem interesentiem, kuriem veselības stāvokļa dēļ ieteicama zemākas intensitātes slodze, 25. septembrī pie Talsu sporta nama norisināsies Talsu novada atklātā olimpiāde skolu sportā, kurā piedalīsies Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novada skolu audzēkņi, 26. septembrī Talsu pamatskolas audzēkņiem būs iespēja piedalīties peldēšanas nodarbībā, bet 27. septembrī pie Talsu Valsts ģimnāzijas sāksies Latvijas orientēšanās nakts (trīs stundu sacensības rogainingā). Tāpat paredzētas aktivitātes pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri nodosies fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā. Ar plašāku informāciju iespējams iepazīties vietnē beactivelatvia.lv.