Burāšana Rojas novada sporta skolā

Sports

Šosezon Rojas novada sporta skolas audzēkņi piedalījās septiņās burāšanas sacensībās, no kurām trīs lielākās bija «Laser» asociācijas čempionāts, Latvijas Jaunatnes olimpiāde un Engures kauss. Savukārt Roja kuplāko dalībnieku skaitu pulcēja 27. un 28. jūlijā regatē «Rojas lielā balva».
Mazāko laivu — «Optimist» klases burātāju vidū labākie sasniegumi Adriānai Gailei, Esterei Jansonei un Ralfam Gnevoham. Vecākajā grupā ar «Laser» klases laivām vislabāk veicās Miķelim Gitendorfam, Rihardam Bramanim un Hannai Elizabetei Zanderei.
Jau otro gadu sadarbībā ar Usmas jahtklubu rīkojām sacensības — izturības braucienu. Šogad, izvērtējot laika apstākļus, atkal braucām uz Kalteni. Prombraucot laiks lutināja, bet atpakaļbraucienā dabūjām piedzīvot gan bezvēju un vēja maiņu, gan stipru vēju un bangojošu jūru. «Laser» klasē Rihardam Bramanim 2. vieta, Valteram Sigai 3. vieta. «Optimist» klasē Esterei Jansonei 2. vieta. Divvietīgās laivas «RS Feva» klasē labākie bija Adriāna Gaile un Ilva Kučere.
Vēl šosezon seši labākie (trīs «Optimist» un trīs «Laser» klases) sporta skolas burātāji augusta pēdējās dienās piedalījās Latvijas čempionātā, kas norisinājās Liepājā. Čempionāts pulcēja vairāk nekā 120 dalībnieku no Latvijas un Baltijas valstīm. «Laser standart» laivu klasē čempionātā 3. vietu izcīnīja Rojas zēģelētāju skolas pārstāvis Mārtiņš Jankovskis. Apsveicam un lepojamies! «Laser 4,7» klasē vislabāk veicās Rihardam Bramanim, izcīnot 9. vietu. «Optimist» laivu klasē no sporta skolas audzēkņiem labākais rezultāts Adriānai Gailei — 24. vieta 38 dalībnieku konkurencē. Sacensībās piedalījās arī Valters Sigai, Miķelis Gitendorfs, Estere Jansone un Ralfs Gnevohs.
Vēl joprojām notiek treniņi uz ūdens, un septembra otrajā pusē būs sezonas noslēguma sacensības. Septembrī turpinās jaunu audzēkņu uzņemšana iesācēju grupiņā.

Gunārs Reinholds,
burāšanas treneris