Tēvi vai tēviņi?!

Ļaujiet man runāt

Svētdien Latvijā un pasaulē tika atzīmēta Tēva diena. Kā es to zinu? Viss ir vienkārši, atliek tik atvērt sociālos tīklus un paskatīties! Tur visi vīriešu kārtas cilvēki ar bērniem dalās divās kategorijās: tie, kuru fotogrāfijas ar atvasēm ieliek viņu dzīvesbiedres, un tie, kuri paši sevi sveic šajos svētkos. Viss būtu labi — svētki taču jāsvin. Ir jau patīkami saņemt uzsitienu uz pleca un dzirdēt atzinīgus vārdus: kāds gan tu esi malacis! Vīrieti vajag paslavēt. Tad viņš kā priecīgs suņuks skrien, lēkā un visu laiku ir pozitīvi uzvilkts. Drūmi ir tad, kad pašam tas uzsitiens uz pleca ir jāveic un pašam sev jāiegalvo, ka esi labs paps.
Lai cik šie svētki būtu skaisti un lai arī tie ar katru gadu kļūst vērienīgāk atzīmējami, tomēr šie svētki ir ar savu pēcgaršu. Tie tēti, kuri aktīvi piedalās ģimenes dzīvē, regulāri pavada laiku kopā ar saviem bērniem un cenšas nodot īstās vērtības savām atvasēm, šādas dienas svin regulāri: kad mazais ir sasities un grib, lai vienīgi tētis ir tas, kurš pažēlo un papūš sasitumu; kad ir savi rituāli, kuros piedalās tikai tētis un bērns; kad mazais iemācās kādu jaunu lietu, tai sākot padoties aizvien labāk; kad citu bērnu starpā tavējais pasaka: «Zini, ko mans tētis māk?» arī tad, kad jau pieaudzis vīrs zvana savam tēvam un prasa padomu kādā lietā. Tie ir svētki, ko var svinēt ikdienā, un Tēva diena ir vien ķirsītis uz kūkas.
Ir arī tēviņi, kuri nav klāt savu bērnu dzīvē un kuriem bērni pat traucē. Viņi savu ģenētisko materiālu ir bezatbildīgi nodevuši tālāk, bet tagad tituls «tēvs» ir kā nicinošs apzīmējums. Šādiem vīriešiem Tēva dienai jābūt kā pērienam pa dibenu. Tādā mērā jāsaņem, ka grūti vēl kādas dienas attapties! Šai dienai vajadzētu būt par atgādinājumu, ka izjukušas ģimenes un bailīgi, bezatbildīgi tēviņi izdara milzīgu postu sabiedrībai. Nebūtu iemesla sevi sveikt sociālajos tīklos ar to, ka, lūk, kaut kur pasaulē šim indivīdam ir pēcnācējs…
Būt par tēvu nav viegli, bet nav arī lielāka gandarījuma, ka tavās rokās bērns no maza kunkuļa pārtop par personību. Tad nu, vīri, būsim atbildīgi tēvi! Lai Tēva dienas svinības mums notiek ik dienu!

Raimis