Mērsraga bāku varēs apskatīt vēl līdz oktobra beigām

Mērsraga novads

Prieks, ka šovasar Mērsraga bākas un tūristu Mērsragā kopumā ir krietni vairāk, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem.
Ir objekti, kas mūsu novadā nemainīgi ir vairāk apmeklēti. Un viens no tiem — Mērsraga bāka. Tās apmeklētāju skaits augustā bijis 342. Jāteic gan, ka pirmsskolas vecuma bērni uzskaitīti netiek, un arī jāmaksā viņiem par bākas apmeklējumu nav. Augustā uzņēmām gan viesus no kaimiņvalstīm — Lietuvas un Igaunijas, gan no Krievijas — un pat bāku entuziastus no Austrālijas. Protams, arī augustā bākā uzkāpa ne vien daudz kurzemnieku, bet arī grupas no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Tērvetes, Dobeles, Rēzeknes, Valkas un ne tikai.
Vēsturiski tieši 19.—20. gadsimta mijā Igaunijas un Latvijas jūrmalā tika uzceltas daudzas bākas. Mūsu bāka dzimusi 1875. gadā. Iesvētīta tā tika 10. septembrī, attiecīgi — drīz sava veida svētki.
Tiem, kam šķiet — līdz ar vasaras beigām beidzas arī tūrisma sezona, gribas teikt, ka tā nebūt nav. Mērsraga bāka saskaņā ar sadarbības līgumu, kas tika noslēgts starp Mērsraga novada pašvaldību un Rīgas brīvostas pārvaldi, apskatāma līdz 31. oktobrim. Tātad pagarinām tūrisma sezonu!
Atgādinu, ka bākas apmeklējumi iespējami tikai ar iepriekšēju pieteikšanos Mērsraga informācijas centra darba laikā, zvanot pa tālruni uz numuru 63237704. Informācijas centra darba laiks no septembra ir mainījies — sestdienās, svētdienās tas ir slēgts. Ieeja bākā maksā vienu eiro, izņemot pirmsskolas vecuma bērnus.
Turpinām iepazīt Kurzemes industriālo mantojumu kopā! Jautājiet par bezmaksas izdevumiem saistībā ar industriālo mantojumu Latvijā un Igaunijā ikvienā Kurzemes tūrisma informācijas centrā, tostarp Mērsragā!

Inga Hartika,
Mērsraga informācijas centra vadītāja