Izstāde «MĒS esam ŠEIT» atceļojusi līdz Mērsragam

Mērsraga novads

Fotomākslinieka, foto kluba «Āgenskalns» biedra un valdes locekļa Valtera Poļakova izstāde «MĒS esam ŠEIT» ir īsts stāsts par talseniekiem, kurus autors sauc par savas zemes patriotiem.
Fotogrāfijas izceļ tos, kuri nav devušies prom un piepilda savus sapņus šeit — dzīvo, izglītojas, strādā, veido uzņēmumus, rada mākslas darbus, sporto, muzicē, spēlē teātri, iedvesmojot arī citus līdzās esošos. Dzīve šeit un tagad — tie esam mēs. Vai mēs esam laimīgi? Kāpēc gan ne?
Izstāde pirms diviem gadiem bija apskatāma Talsu novada muzejā, nu atceļojusi arī līdz Mērsragam. Šeit 2014. gadā bijusi vēl viena Valtera Poļakova izstāde — «Latvijas bērni», kurā bija redzami arī bērni, kas tolaik vēl nedzīvoja Mērsragā, bet nu ir pilntiesīgi saukties par mērsradzniekiem.
Valters Poļakovs ir daudzpusīgs sava amata pratējs: savā fotostudijā Āgenskalnā viņš organizē foto sesijas ģimenēm — kāzām, bērniņu gaidot, bērnu ballēs un citos ģimeņu notikumos, notiek izbraukuma fotografēšana mārketingam un reklāmai. Ir veidotas foto reportāžas, viņš ir arī foto kursu un fotogrāfiju pēcapstrādes programmu apguves pasniedzējs. Taču līdzās vienmēr ir bijuši arī radošie projekti, kuros fotogrāfs apliecina savu interesi par cilvēka personību un laika gaitā izkopis savstarpējās fotogrāfa — modeļa saskarsmes prasmes, kuras viņš izceļ kā īpaši nepieciešamas fotogrāfa darbā; tie ir projekti un izstādes «Ar saknēm Tēvzemē» (2014), «Latvijas bērni» (2012), «Viena diena bibliotēkas dzīvē» (2010), personālizstāde «Cerību laiks» (2007) Rīgā un Sanktpēterburgā.
Starp citu, nupat līdz 31. augustam Jūrmalā piecās norises vietās bija skatāma vērienīga foto izstāde «Foto Marīna 2019» — mākslinieki foto kadros centušies notvert mūžam mainīgo jūru dažādos gadalaikos un apstākļos, fiksēt gaismas un ēnu spēles jūras viļņos un baltajās liedaga smiltīs. Izstāžu kurators arī te bija fotomākslinieks Valters Poļakovs.
Savukārt 18. septembrī tirdzniecības centrā «Mols» tiks atklāta izstāde «Gudro suņu brīvdienas», kas arī tapusi sadarbībā ar Valteru Poļakovu. Tā vien šķiet, Valteru var sastapt visur! Nāciet, sastopiet septembrī daļu no Valtera Poļakova izstādes «MĒS esam ŠEIT» darbiem Mērsraga informācijas centrā, kur izstāde būs apskatāma līdz septembra beigām.

Inga Hartika,
Mērsraga informācijas centra vadītāja