Atvērta jauna grupiņa — «Skudriņa»

Dundagas novads

5. septembrī priecīgs notikums bija pirmsskolas izglītības iestādē «Kurzemīte» Dundagā. Tur atvērta astotā bērnu grupiņa, kam dots nosaukums «Skudriņa». Tur zināšanas tagad apgūst no 1,5 līdz divus gadus veci bērni. Līdz ar grupiņas atvēršanu bērnu rindas uz pirmsskolas izglītības iestādi Dundagā vairs nav. Uz jaunās grupiņas telpām audzēkņi sāka nākt vakar, 9. septembrī. Ja tagad to skaits ir desmit, nākamā gada sākumā tiem piepulcēsies vēl vairāki bērni.
Grupiņas atklāšanas svētkos 5. septembrī klāt bija ne tikai bērnudārza darbinieki, vecāki ar bērniem un pašvaldību pārstāvji, bet arī bērnu vidū iemīļotās multfilmas varoņi Peppa un Džordžs. Pasaku tēliem, izstaigājot bērnudārzu, Peppa brāli Džordžu aicināja uz jauno grupiņu «Skudriņa» un iedrošināja nebaidīties, jo visi zinātkārie bērni šeit ir gaidīti. Tur ar bērniem strādās skolotājas Elīna Kreivina, Iveta Stare un skolotāju palīdze Līga Paegleskalne, bet mūzikas pasaulē mazuļus ievadīs mūzikas skolotāja Evija Cirvele, saka bērnudārza vadītājas pienākumu izpildītāja R. Baļķīte. Lai nodrošinātu visu nepieciešamo mācību procesam, atjaunotas trīs telpas — moderni aprīkota mācību telpa, kas apvienota ar ēdienu sadales vietu, guļamtelpa un pārģērbšanās telpa. Domājot par bērnu drošību, grupiņai ir atsevišķa ieeja ar durvju kodu.
Dundagas novada domes deputāti 27. jūnija sēdē vienbalsīgi nolēma šo darbu veikšanai piešķirt finansējumu no pašvaldības budžeta, kas ļāva darbus uzsākt 1. jūlijā un pabeigt augusta beigās. Kopējās remonta un iekārtojuma izmaksas ir 42 806,52 eiro. Lai gan sākumā pašvaldībā bijusi doma ņemt valsts aizņēmumu darbu veikšanai, mainoties kreditēšanas nosacījumiem, saprasts, ka nepieciešamo finansējumu tā nesaņems. Tāpēc līdzekļus telpu remontam un labiekārtojumam pašvaldība atrada pati. Uzrunājot sanākušos, Dundagas novada pašvaldības izpilddirektore Janita Vanda Valtere pauda, ka pašvaldība rūpējas par saviem iedzīvotājiem, arī mazajiem bērniem, kuriem tagad būs iespēja mācīties izremontētās telpās.
Vietā, kur atrodas grupiņa, agrāk darbojās dienas centrs «Mājas», ko apmeklēja skolas vecuma bērni. Tagad tas pārcelts uz tā saukto mazo skolu. R. Baļķīte, kura pirmsskolas izglītības iestādē strādā 31 gadu, zina teikt, ka agrāk šajās telpās arī bijusi grupiņa, kur viņa uzsāka savas darba gaitas. Pēc tam bijis rotaļlietu veikals, bet daudzus gadus dienas centrs «Mājas». Viņu priecē, ka telpas atkal ir bērnudārzam, jo iepriekšējos gadus vairāk nekā desmit bērnu gaidīja rindā.
Pašlaik pirmsskolas izglītības iestādē «Kurzemīte» mācās 141 bērns, un mācību gada izskaņā to absolvēs 37 bērni. Tāpat «Kurzemīte» turpina darboties «Ekoskola» programmā. Šogad iestādes audzēkņi daudz vairāk uzzinās lietas, kas saistītas ar ūdeni.
Jāmin, ka šogad pašvaldība 5000 eiro atvēlēja, lai pabeigtu žoga nomaiņu ap pirmsskolas izglītības iestādi. Vienu posmu nomainīja jau pagājušajā gadā, šogad — darbi pabeigti pilnībā.