Vasaras brīvlaika izskaņa — ģimeniskā un priecīgā garā

Kultūra

Skolēnu vasaras brīvlaika pēdējā sestdienā Talsu Kristīgās sadraudzības plašo un pārredzamo pļavu, kas atrodas aiz «Cirkle K», jau otro reizi iedzīvināja ģimeniska kopā sanākšana «Lieliem un maziem».
Bija padomāts gan par atrakciju daudzveidību, gan atnācēju prieku, kā arī par labsajūtu, jo arī vēderiem nebija jāburkšķ izsalkumā un karstajā saulē izslāpušie tika sulīgi iepriecināti. Bet visgaidītākais brīdis bija piecu aktīvo dalībnieku izloze, kur varēja laimēt piecas veikala «Maxima» dāvanu kartes, kas bija gana spēcīgs motivators iesaistīties arī tādiem, kam slinkums un kūtrums parasti ņem virsroku.
Pasākuma balss
Aleksandrs Aļošins, tāpat kā iepriekšējā gadā, uzturēja pozitīvu atmosfēru un informēja par iespējām izbaudīt dažādās atrakcijas — bija jāsakrāj vismaz pieci zīmogi uz kontrollapiņas, ko iedeva reģistrēšanās brīdī. Uz tās bija piedāvātas aktivitāšu iespējas, no kurām varēja izvēlēties sev tīkamākās piecas. Riepas vilkšana bija paredzēta vīriem, taču tajā piedalījās un zīmodziņu pelnīja arī daiļā dzimuma pārstāves, parādot, ka arī viņām ir spēks un varēšana, bet disku golfā bija iespēja apzināt savu precizitāti. Savukārt riteņu braucienā varēja vai nu lēnā garā bez steigas, vai arī jau ar sacensības garšu izbraukt ar velokartiem, bet tie, kas zina, kā spēlē «jengu», varēja sevi pārbaudīt pacietībā un roku veiklībā ar lielāka formāta koka klucīšiem.
Ja iepriekšējā gadā pasākuma «odziņa» bija ūdens raķešu šāvējs — aparāts, kas radīja interesi gan lielajos, gan mazajos, tad šogad tāda uzmanība tika «Kartupeļu sējējam», kas burtiski arī šāva kartupeļus. Ierīce, protams, paša Norlanda Pečuļa meistarota. Uz izmēģinājumiem rindas noteikti bija tikpat garas kā uz gardajiem hotdogiem, kas parādīja, ka nav jau tā, ka tikai ēšanai un dzeršanai ir pievilkšana. Daudz spēj arī interese un aizrautība.
Zīmogu par piedalīšanos
varēja iegūt arī novēlējumu darbnīcā, kur šoreiz bija jāuzraksta novēlējums pašiem sev, kas kādam apmeklētājam lika arī lauzīt galvu un paanalizēt sevi, lai saprastu, kas tad būtu vajadzīgs, bet kāds cits reaģēja ātri un zināja, ko grib, jau uzreiz. Savukārt kartīšu darbnīcā varēja izveidot apsveikumu kartītes. Kāds pēc šabloniem izgatavoja sievietes siluetu ar skaistiem, kupliem svārkiem kā veltījumu savai mammai vai vecmammai, bet kāds cits atkal gribēja radīt vīrišķīga paskata apsveikumu, kuru rotā paša izvēlētas krāsas krekls un kaklasaite, ar ko iepriecināt tēti vai kādu citu stiprinieku.
Lai arī mūsdienās aizmirstas daudzas vērtības, Kristīgās sadraudzības organizētajā ģimenes dienas pasākumā par koka kājām aizmirst nespēja, un šeit nu skolā iemācītais vai dzīvē teorētiski apgūtais īsti nelīdzēja. Bija jākāpj uz koka kājām un jāiet. Lai cik pārsteidzoši arī nebija, arī tad, ja mazās dienās bija tikai redzēts, kā to dara un pasapņots, ka izaugot arī tādas gribētu, uzkāpjot un sperot soli, sanāca pat labi. Mazajiem vai ne tik drošiem dalībniekiem palīdzēja Raimonds Krastiņš ar kolēģi, kas jau pēc kāda laika izskatījās arī paguruši, jo palīdzēt noturēt četras kājas jau nemaz nav tik viegli. Ar Raimondu, šķiet, varētu runāt stundām ilgi un sarunas laikā apgūt ne tikai staigāšanu ar koka kājām, bet arī uzzināt par jaunākajiem notikumiem sportā, jo viņš iedvesmo un ar humoru arī nav uz «Jūs». Neviens nejutās neveikli vai nemākulīgi.
Iekštelpu sporta cienītājiem
iespēja nopelnīt vienu no pieciem zīmogpunktiem bija galda tenisa spēlēšana, kur arī iedrošinoši vārdi kādam deva ticību saviem spēkiem un varēšanai. Bet draudzes nama svētdienskolas telpā visus interesentus sagaidīja ģitārspēles meistars un mūziķis Valdis Dvorovs, ar kura palīdzību daudz bērnu un pieaugušo varbūt pirmo reizi rokas piedūra ģitāras stīgām. Kāda meitenīte ik pa laikam nāca Valdim prasīt paspēlēt ģitāru, jo šī nodarbe viņu ļoti iepriecināja un pievilka. Lai arī sākumā šāda iespēja šķita diezgan neveikla un likās, ka nekas nesanāks, skolotājs prata palīdzēt tā, ka pašam spēlētājam varbūt piedzima un atjaunojās kāds sens un aizmirsts sapnis, jo «āķis lūpā» bija manāms daudziem, un nav jau noslēpums, ka mūzika ceļ spārnos.
Tāpat bija iespēja izgatavot atslēgu piekariņus pie klauniem, lēkāt piepūšamajās atrakcijās un apmīļot dzīvnieciņus. Un pasākuma pirmās daļas noslēgumā — patiešām visu gaidītā izloze, kad tika noskaidroti pieci laimīgie, kas ieguva kāroto dāvanu karti. Prieks bija gan bērniem, gan vecākiem. Tika noskaidrota arī «svarīgākā ģimene» — pasākuma laikā bija iespēja visai ģimenei kopā uzkāpt uz svariem un iegūt skaitli, kas parāda, cik «svarīga» tā ir. Un arī šie uzvarētāji tika apbalvoti.
Otrā ģimeniskā pasākuma daļā visi tika aicināti uz režisores un mākslinieciskās vadītājas Ketlīnas Annas Tomsones (Kathleen Ann Thompson) izrādi, kas vienmēr pārsteidz ar savdabību un izteiksmes formu, kad katrs skatītājs bieži vien vēstījumu pārdzīvo un piedzīvo citādāk — gan lielais, gan mazais.