Uzvar mājinieki — MŠK «Bebra kungs»

Sports

24. augustā norisinājās ikgadējais Talsu novada atklātais čempionāts un Latvijas kausa izcīņas 5. posms šaušanas disciplīnā «skrejoša mežacūka 35 m» (SK-35) šautuvē «Pastende» Talsu novadā. Šaušanas sacensību organizatori — Talsu novada pašvaldība un MŠK «Bebra kungs» organizēja noderīgas sacensības medniekiem un citiem šaušanas interesentiem.
Latvijas kausa posmi ir šaušanas sacensības Latvijas Republikas mērogā, un Latvijas kausa posmu izcīņā piedalās daudz pieredzējušu sportistu, kas jau gadiem trenējas un brauc uz sacensībām. Tāpēc Talsu novada čempionāta ietvaros bija izvirzīts mērķis atsevišķi vērtēt un apbalvot izcīņu amatieru komandu konkurencē, lai ikdienas medniekiem un šaušanas interesentiem dotu iespēju konkurēt amatieru kategorijā. Latvijas kausa izcīņā sacensības notiek starp individuālajiem dalībniekiem, kas sacenšas vīriešu konkurencē un sieviešu/junioru konkurencē, un komandām (3 vīrieši + 1 juniors (dz. g. 1999. vai jaunāks) vai sieviete), kas sacenšas komandu konkurencē atbilstoši Latvijas Šaušanas federācijas sacensību noteikumiem šaušanas disciplīnā «skrejoša mežacūka 35 m».
Sacensībās startēja 46 dalībnieki, no kuriem 37 cīnījās meistaru konkurencē, 20 amatieru konkurencē un 11 junioru/sieviešu konkurencē. Amatieru komandu konkurencē startēja trīs komandas, kopā sacensībās piedalījās astoņas komandas, kas ir necerēti liels dalībnieku skaits šāda mēroga sacensībām. Dažādi šaušanas sporta veidi kļūst arvien populārāki un it sevišķi atbalstāmi ir, ka sacensībās piedalās arvien vairāk jauniešu.
Sacensību galvenais tiesnesis Vilnis Veitners uzraudzīja sacensību gaitu, un šaušanas sportists Rolands Kļava apkopoja rezultātus, laukuma tiesneši rūpējās, lai skrejošais mežacūkas mērķis darbotos nevainojami un rezultāti tiktu fiksēti un nosaukti rācijā pēc katra izpildītā šāviena. Sacensības noritēja raiti, draudzīgā, sportiskā gaisotnē. Dienas gaitā kopā tika izšautas 116 šāvienu sērijas, viena sērija ir desmit šāvieni pa kustīgu mežacūkas mērķi, no kuriem pieci šāvieni ir uz labo pusi, un pieci šāvieni tiek raidīti skrejošā mērķī uz kreiso pusi.
Latvijas kausa izcīņas 5. posmā komandu konkurencē 1. vietu ar kopējo rezultātu 758 punkti no 800 iespējamajiem ieguva mājinieki MŠK «Bebra kungs» 1. Talsu komanda (V. Veitners, M. Turkopulis, A. Dombrovics, M. Bergs), 2. vietu ar 1 punkta starpību (757 punkti) izcīnīja SK «Mārkulīči ZALA ARMS» komanda (M. Bašens, A. Kaspars, O. Subota, L. Zīle) no Pārgaujas novada un 3. vietu ieguva MŠK «Bebra kungs» 2. Talsu komanda (E. Bumbieris, R. Kļava, J. Zelts, L. Skaraine).
Meistaru konkurencē sīvā cīņā par pirmajām trīs vietām pāršaudēs ar vienādu — 388 — punktu skaitu no 400 iespējamajiem punktiem LK 5. posmā 1. vietā — Vilnis Veitners, 2. vietā — Juris Zelts un 3. vietā — Mārtiņš Turkopulis.
Amatieru individuālajā konkurencē LK 5. posmā 1.  vietā — Arvis Sīpols (189 punkti no 200), 2. vietā — Sergejs Ļotčikovs (176 punkti no 200) un 3. vietā — Kaspars Stāmers (171 punkti no 200).
Junioru/sieviešu konkurencē LK 5. posmā 1. vietā — Lauma Zīle (195 punkti no 200), pāršaudē par otro/trešo vietu, 2. vietu izcīnīja Nikola Marija Lāma (193 punkti no 200) 3. vietā atstājot Reini Ķemleru (193 punkti no 200).
Talsu novada čempionātā amatieru komandu izcīņā 1. vietu ar kopējo rezultātu 671 punkti no 800 iespējamajiem ieguva MK «Zaļumi» komanda (K. Stāmers, J. Kļava, K. Kļava, A. Kļava), 2. vietu ar rezultātu 605 punkti izcīnīja «Kaļķu/Tiņģeres» komanda (R. Segliņš, A. Sīpols, E. Heinsbergs, M. Segliņš) un 3. vietu ieguva MK «Mērsrags» komanda (A. Veitners, A. Štrodahs, A. Neilands, G. Dakstiņš).
Sacensībās divi sportisti uzrādīja Latvijas rekordu šaušanā pa skrejošu mežacūkas mērķi 35 m distancē, sašaujot vienā sērijā 100 punktus no 100 iespējamajiem. Rekordisti — Mareks Bašens un Mārtiņš Turkopulis.
Sacensības atbalstīja Talsu novada pašvaldība, ar noderīgām dāvanu kartēm laureātus sveica Andris Jaunbērziņš un Agnis Dombrovics, SIA «Betolli», šautuve «Pastende» u. c.

Lauma Zīle,
sacensību dalībniece