Laucienes pagasta dienā atklāj Alda Denčika fotoizstādi

Kultūra

Laucienē pagājusī sestdiena tika pavadīta pagasta dienas raibās programmas dažādo pasākumu nokrāsās. Novadpētnieks Aldis Denčiks, kurš pavisam noteikti ir savas puses darbīgā seja, šajā dienā piedāvāja ne tikai ekskursiju pa Nurmuižas pils kompleksu, bet interesenti Laucienes kultūras namā varēja tikties ar A. Denčiku viņa personālizstādes «Pagasts zem spārniem» atklāšanā, kur autors pastāstīja par katru no izstādē aplūkojamajiem fotoattēliem.
Izstādē sanācis izstādīt 18 fotoattēlus, kuros redzams Laucienes pagasts. Aplūkojami ir attēli ar Laucienes centru, Nurmuižu, centra daudzstāvu mājām, kur apmeklētājiem patīk bildē atrast savu dzīvesvietu. Tāpat var redzēt skolu, baznīcu, Okti, Šķēdes muižu, Garleni, novada milzi «Vika Wood», ar ko pagasts demonstrē savus «muskuļus», granulu cehu, kas ir daudzu vietējo iedzīvotāju darba vietu nodrošinātājs, Lejaslabiņu karjeru, kas no augšas izskatās kā mazs pleķītis un ko nevar salīdzināt ar redzamo tepat uz zemes, bitenieces Indriksones nams un vēl citi attēli, ko var aplūkot Laucienes kultūras namā. Kādi attēli pārsteidz ar krāsainību un iekopto lauku līdzību kādam greznam deķim. Viens no mīļākajiem autoram ir fotoattēls, kurā redzami divi ezeri un arī paša Alda bērnības mājas, un tajā reģionā arī esot sadarīti Nariņciema stāsti.
«Kad tika fotografēts, redzēju arī savu mammu, kas iet, un pēc tam viņa teica: «Ā, tu biji tas, kurš tur lidinājās pa gaisu,» smaidot stāsta Aldis. Ne visas vietas attēlos atnācēji var atpazīt, jo fotoattēli ir uzņemti no augšas. Grūti esot atpazīt Pļavmuižu un vispār Pļavu pusi.
Aldis Denčiks par ideju, kāpēc izdomāts veidot šādu fotoizstādi par savu dzimto pusi, saka: viņš vēlējies parādīt, ka Lauciene nav necila un tajā ir daudz kā skaista un arī spēcīga, un vietējiem ir, ar ko lepoties. «Ikdienā visu redzam plaknē, bet no augšas skats paveras pavisam citādāks,» stāsta novadpētnieks. Viņš piebilst, ka trīsdimensiālu skatu var novērtēt citādāk. Bildes nav fotografētas ar dronu, kā tas tagad ir ļoti populāri, bet tika sarunāts Talsu pilots Agris ar motoplanieri. Tad novadpētnieks aizgājis uz A. Pelēča lasītavu pie Zigurda Kalmaņa pēc labas fotokameras, kam sekojis aizraujošs lidojums. Pirmajā reizē izbaudīts tieši pats lidojums, bet otrajā tika ļoti mērķtiecīgi fotografēts. A. Denčiks dalās priekā, ka, skatoties attēlus izstādē, var izjust labo pēcgaršu. Iespējams, ka izstādei būs arī turpinājums.