Pašvaldība joprojām bez izpilddirektora

Talsu novads

Kopš 12. jūlijā darbu atstāja Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Modris Jaunvalks, viņa vietā vēl nav atrasts jauns darbinieks. Kad tas varētu notikt, domes vadība joprojām nevar pateikt. Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols sola, ka galīgais lēmums, kādā veidā atrast jaunu izpilddirektoru, tikšot pieņemts šonedēļ.
M. Jaunvalks amatu atstāja pēc paša iniciatīvas. Viņš lēmumu pamatoja ar Talsu novada domē izveidojušos politisko situāciju, kas traucējot izpildvaras darbam. Viņš «Talsu Vēstīm» pauda, ka pašreizējā novada domes politika ļoti traucē izpildvaras darbam, kā rezultātā cieš gan darbinieki, gan darba temps un procesu virzība.
Lai nodrošinātu iesākto darbu sekmīgu izpildi un arī tālāko pienākumu veikšanu, par pienākumu izpildītāju no 15. jūlija tika iecelta viņa vietniece Inguna Kaļinka. Turklāt 3. jūlijā darbu uzsāka otra izpilddirektora vietniece Ieva Krēķe.
Gan D. Karols, gan I. Kaļinka un I. Krēķe uzskata, ka šobrīd tiek galā ar darba pienākumiem un tos veic atbilstošā kvalitātē, kā arī izpilda Talsu novada domes pieņemtos lēmumus, neko nekavējot. «Līdztekus ikdienas darbiem I. Kaļinka un I. Krēķe strādā pie visu iesākto projektu apguves sekmīga procesa nodrošināšanas, tiek veikts viss nepieciešamais, lai nodrošinātu sekmīgu jaunā mācību gada sākšanu, tiek strādāts pie normatīvo dokumentu sagatavošanas kultūras jomā, jaunā pašvaldības budžeta projekta 2020. gadam, papildu darbs tiek ieguldīts mājokļu politikas izstrādē, pārvalžu pārvaldības modeļa pārskatīšanā, Strazdes bērnunama likvidācijas procesā, organizēta jaunās Talsu Galvenās bibliotēkas ēkas uzturēšanas un tālākās darbības modelis,» informē Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.
Tomēr vadība atzīst, ka ilgā laika periodā šādos apstākļos neesot iespējams strādāt, jo darba pienākumu slodze abām vietniecēm ir gana liela, tāpēc regulāri tiekot strādāts arī ārpus noteiktā astoņu stundu darba laika.
Vaicājot D. Karolam, kāpēc vēl nav atrasts jauns darbinieks, viņš norāda, ka šis ir ļoti būtisks amats, tāpēc arī lielas steigas nākamā kandidāta izvēlē nedrīkstot būt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka jaunajam izpilddirektora amata kandidātam, lai varētu sekmīgi strādāt, ir jāgūst lēmējvaras uzticība. Proti, par kandidātu jānobalso vairāk nekā pusei no deputātiem. Vai politiskie spēki piedāvājuši savus kandidātus? Domes priekšsēdētājs apgalvo, ka nē.
Jūlija beigās D. Karols tikās ar visiem Talsu novada domes deputātiem, lai kopīgi saprastu, kā organizēt jauna izpilddirektora kandidāta atlasi. Ieteiktie risinājumi bijuši dažādi, bet ne viennozīmīgi. Atklāta konkursa organizēšana ir tikai viens no iespējamajiem personāla atlases modeļiem, un galīgais lēmums, kā rīkoties, lai rezultātā Talsu novads iegūtu profesionālu un spēcīgu izpilddirektoru, vēl nav pieņemts. Vaicāts, kad tas varētu notikt, viņš pauž, ka galīgais lēmums par to varētu būt pieņemts nākamnedēļ.