Pārvērtības Sabiles «Kalmē»

Veselība

Sabiles aprūpes biedrības «Kalme» veco ļaužu namā regulāri tiek veikti pasākumi, lai uzlabotu sniegto sociālo pakalpojumu kvalitāti.
Pagājušā gada nogalē ar LEADER un Talsu novada pašvaldības atbalstu tika nomainīts jumta segums 1920. gadā celtajai ēkai, kuru nomājam no Talsu novada pašvaldības savas darbības nodrošināšanai. Jau tad, paveicot šo darbu, radās ieceres par turpmāko ēkas funkcionalitātes uzlabojumu, ko diktēja pati dzīve un situācija mūsu veco ļaužu namā.
Veco ļaužu skaits mūsu valstī pieaug
Nenoliedzami pieaug pieprasījums visā valstī pēc sociālā pakalpojuma, jo sabiedrība noveco, jaunajiem ir jāstrādā un vecajiem senioriem ir nepieciešama ikdienas uzraudzība un aprūpe, tādēļ palielinājās arī klientu skaits mūsu veco ļaužu namā.
Sabiles veco ļaužu namā ikdienu pavada 25 seniori. Pārsvarā mūsu klienti ir virs 80 gadiem, ar izteiktiem kustību traucējumiem. Ēkas otrajā stāvā atrodas 10 seniori, pārsvarā guloši, kuriem arī ir jānodrošina regulāra sanitārās un personīgas higiēnas noteikumu ievērošana.
Darbi ēkas otrajā stāvā
Darbus uzsākām martā, demontējot trīs vecās apkures krāsnis ēkas otrajā stāvā. Ieguvām koridora paplašinājumu, veicām koridora un trīs telpu kosmētisko remontu, nomainījām telpu veramās durvis uz bīdāmām durvīm, brīvajā koridora daļā un bēniņu telpās izveidojot tualetes un dušas telpu.
Bēniņu slīpajā daļā radās iespēja izveidot arī drēbju noliktavas telpu. Jaunās telpas tika aprīkotas ar dušas kabīni, izlietnēm. Tualetes podi nodrošina arī bidē poda funkciju.
Remonts ēkas pirmajā stāvā
Pārmaiņas veicām arī ēkas pirmajā stāvā, kurā bija nepieciešams demontēt vannas istabā vannu, jo klientiem bija apgrūtināta iekāpšana vannā. Vannas istabā tika uzstādīta pagarināta duša ar sēdekli, tualetes pods ar bidē funkciju, izlietne. Telpa kļuva plašāka un pieejamāka senioriem ar kustību traucējumiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos.
Vannas istabai pieguļošajā telpā tika nomainīts grīdas segums un veikts kosmētiskais remonts, jo, demontējot vannu, tika konstatēts, ka ūdens caurulēs ir radusies sūce un ilgāku laiku ūdens ir plūdis zem blakus telpas grīdas seguma. Vienlaicīgi no vannas istabas tika izņemtas veļas mazgājamās un žāvējamās mašīnas, kurām tika iekārtota jauna vieta.
Remonta darbu veicēji un iespēja palīdzēt
Darbus labā kvalitātē ar lielu atbildības sajūtu veica SIA «Kalve Kandavā». Darbu izpildi finansējām no biedrības līdzekļiem, ļoti palīdzēja arī Talsu novada pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums. Pilnībā ar celtniekiem vēl neesam norēķinājušies, jo, veicot plānoto darbu apjomu, radās nepieciešamība pēc papildu steidzamā kārtā veicamiem remontiem.
Varbūt kāda dāsna un atsaucīga sirds var mums palīdzēt norēķināties par veiktajiem remonta darbiem. Varam pieņemt ziedojumus, jo 2015. gadā biedrība ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu.
Biedrība cenšas veco ļaužu nama klientiem nodrošināt visus apstākļus pilnvērtīgai viņu atlikušās dzīves daļai. un katrs gads ierosina jaunas idejas sniegtā pakalpojuma uzlabošanai Sabiles aprūpes namā «Kalme».

Maija Dubro,
Sabiles aprūpes biedrības «Kalme» valdes locekle