Koris «Balgale» ieguvis sudraba medaļu olimpiādē Zviedrijā

Kultūra

3. augustā Talsu novada sieviešu koris «Balgale» piedalījās 4. Eiropas koru olimpiādē Zviedrijā, Gēteborgā, kur koncertmeistares Gunitas Pauliņas un diriģentes Dinas Bičules vadībā ieguva sudraba medaļu. Tas ir kora līdz šim augstākais sasniegums.
Sieviešu koris «Balgale» pērn rudenī pieņēma izaicinājumu piedalīties 4. Eiropas koru olimpiādē Gēteborgā un būt viens no pieciem koriem, kas pārstāvēs Latviju. Pateicoties G. Pauliņas neatlaidībai un D. Bičules uzņēmībai, starptautiskās žūrijas vērtējumam un skatītāju priekam tika nodoti četri folkloras a capella vokālie skaņdarbi 21 kora dalībnieces izpildījumā. Viņas, tērpušās jaunajos kora tērpos, izpelnījās nedalītu interesentu uzmanību un tika aicinātas griezties gan indonēziešu deju ritmos, gan vienoties dziesmā ar citiem Eiropas un Pasaules olimpiādes dalībniekiem.
«Kora dalībnieces priecājas par neaizmirstamu un emocijām piepildītu nedēļu, kur paralēli stingram mēģinājumu grafikam tika baudīta zviedru kultūra un tradīcijas. Liels bija prieks, ka ieguldītais darbs un mirdzums, kas nepameta mūsu latviešu zeltenes, vainagojās panākumiem. Pirms došanās mājup apbalvošanas ceremonijā koris ieguva sudraba medaļu, kas kalpos par atgādinājumu, ka mazs cinītis var gāzt lielu vezumu!» pauž kora ieraksts sociālajā vietnē «Facebook».
D. Bičule «Talsu Vēstīm» atklāj, ka galvenā veiksmes atslēga ir milzīgs darbs, kas ieguldīts, gatavojoties konkursam. «Koristu atsaucība, pacietība un vēlme izdarīt pēc iespējas labāk. Nenogurstoši cītīgi gatavojāmies. Esot tur, uzzinājām, ka mums jāuzstājas zālē, kur ir slikta akustika. Turklāt šoka moments bija tas, ka kori apskaņoja ar mikrofoniem, kas koriem nav ierasta lieta. Tas ir pavisam cits stāsts, cita līmeņa dziedāšana. Protams, mēs visas bijām ļoti satraukušās, jo arī manā pieredzē šī bija pirmā reize, kad koris tiek apskaņots,» viņa atzīst. Starptautiska pieredze korim esot nenovērtējama un ļoti būtiska. «Šādi brīži vēl vairāk vieno kolektīvu, jo redzi, ka viens ir par visiem un visi ir par vienu. Prieki, pārdzīvojumi un asaras mijas kopā, kas rada ārkārtīgi ģimenisku izjūtu,» stāsta D. Bičule. Esot jāņem vērā, ka dziedāšana korī ir liels darbs, tāpēc ne visi to iztur. Pašlaik kori veidojot kodols, kas dzied jau vairākus gadus, bet, protams, dzīves apstākļu dēļ norit arī dalībnieču maiņa.
«Mums ir milzīgs gandarījums par sasniegto, bet, saprotams, vēl ir, kur augt. Šāds rezultāts nenoliedzami dod impulsu un spēku iet uz priekšu. Kad saproti, ka izdodas, gribas ieguldīt vēl vairāk darba. Ļoti labprāt startēsim arī citos starptautiskos konkursos, bet to ietekmē arī finanšu iespējas. Paldies Talsu novada pašvaldībai, kas mūs finansiāli atbalstīja Zviedrijā! Ceram, ka turpināsim iesākto arī tālāk. Paldies korim par uzdrīkstēšanos, pacietību un neatlaidību! Kopīgi izaicinājumi un piedzīvojumi saliedē jauniem mērķiem un ļauj lūkoties uz jaunām virsotnēm. Koris ir vienots un pārliecināts, ka dzīve allaž ir pilna ar brīnišķiem pārsteigumiem, ja vien mēs tiem ļaujamies,» teic D. Bičule.