Durvis pircējiem vēris «Talsu novada garšas» veikaliņš Dundagas ielā

Uzņēmējdarbība

Sestdien, 10. augustā, Talsos tika atvērts jau otrais lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības «Talsu novada garša» mājražotāju preču veikaliņš, kas šoreiz savu mājvietu izvēlējies Dundagas ielā 8a.
Tā atklāšanas svētki gan gaidāmi rudens pusē, bet durvis ir atvērtas, un, kā saka veikala vadītāja un pārdevēja Aira Bērziņa: «Šeit viss vēl top.» «Nebiju domājusi, ka uzreiz dabūšu tik daudz preču. Mēs esam procesā, lai piesaistītu cilvēkus. Nav arī vēl alkohola tirgošanas licences, bet drīz būs,» bilst A. Bērziņa.
Veikaliņā jau tagad nopērkama «Lubeco» produkcija, «Avotu» medus, «Ziedkalnu» produkcija no Dundagas, mājražotājas Ināras Klemences ievārījumi un sīrupi, no Saldus SIA «Bee Bites» bišu maizes pastila, «Cukuriņu» saimniecības smiltsērkšķu konfektes un eļļas, bet no Laidzes puses «Indrānu» mājām — kartupeļi, sīpoli un burkāni. Tāpat «Talsu novada garša» nav iedomājama bez Ainas Šteinbergas «Ainas maizes» gardās produkcijas. Veikaliņā pieejamas arī lauku olas, ko bieži meklējot māju kūku cepējas, un «Priednieku» gaļa. Uzņēmums «Talsu novada garša» vienīgais Talsos tirgo Rūjienas saldējumu, kas saldēts mīnus 197 grādos un ir pilienu veidā, kam sastāvā ir piens, saldais krējums, dabīgās krāsvielas un kura ražošanas pamatā izmanto slāpekli. Ir nopērkams arī «Druvas saldējums», «Talsu piensaimnieka» produkcija, gurķīši un tomāti.
«Zaļā gaisma durvju atvēršanai tika dota trešdien, un sestdien tad vērām tās vaļā. Visu ātri saorganizējām. Protams, veikals «Jāņa centrā» jau paliek, bet mēs paplašināmies,» skaidro veikala vadītāja, kurai palīgos ir kolēģis Jānis Eberliņš. «Es nevienu sekundi neesmu pieļāvusi domu, ka te varētu nenākt cilvēki. Man patīk šī vieta. Rudenī varbūt noorganizēsim tirdziņu tepat blakus. Mums noteikti ies labi!» pārliecību neslēpj A. Bērziņa un atklāj, ka veikaliņā bez tādām ikdienas precēm kā maize, piens un žāvēta gaļa var iegādāties arī dāvanas. Dāvanās ļoti labi ejot cukādes, vīni un Kuldīgas «Gunjaki», ko citos veikalos nevarot nopirkt un kas esot kaut kas līdzīgs brendijam. Arī saldējumam dota Talsu garša — aukstajam kārumam tiekot uzkaisītas samaltas dzērvenes, cidoniju cukādes vai ziedputekšņi no pašu veikaliņa, un tāda garša neesot nevienam citam saldējumam. «Vēl nav atvesti pīrāgi, plātsmaize un sklandrauši, ko cep meitene Lubezerē, kura ir strādājusi «Ieviņā». Arī tie ir ļoti ejoši produkti,» atklāj smaidīgā un cerīgi noskaņotā Aira Bērziņa.