Lai palīdzētu bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām

Kultūra

3. augustā Valdemārpils estrādē norisinājās labdarības koncerts «Pilni vižņu mani mati». Tā mērķis — ziedojumu vākšana bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām. Interesanti, ka šo pasākumu rīkoja divas jaunietes — Nannija Pētersone un Paula Kļaviņa.
Koncerta idejas autore ir 18 gadus jaunā N. Pētersone, kurai doma par šādu pasākumu bijusi jau sen. «Radās lieliska iespēja pieteikties «Junior Achievement» Līderu programmā, kurā mani uzņēma. Bija jāizstrādā individuālais projekts, un tad nu jau sen lolotā ideja par palīdzēšanu bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, tā teikt, atdzima,» stāsta jauniete. Gatavošanos koncertam viņa raksturo kā interesantu, tomēr atzīst, ka nav bijis viegli, un daudzas lietas notikušas sasteigti. «Koncerta organizēšana bija jauns darba lauks, kur iemēģināt roku, bet man palīdzēja koncerta līdzautore Paula Kļaviņa. Gatavošanās procesu vieglāku un vienkāršāku padarīja arī radošā komanda un draugi, kuri man ir zelta vērtē,» stāsta Nannija.
Koncertā piedalījās jauniešu deju kolektīvs «Delveri» (vadītāja Aija Konstante), bērnu deju kolektīvs «Ņiprīši» (vadītāja Nannija Pētersone), Dziesmu skolas vokāli instrumentālais ansamblis (vadītāja Baiba Veismane-Rezonga), koklētāja Dārta Plivna, kā arī 16 citi talantīgi dejotāji. N. Pētersone izsaka pateicību visiem par atsaucību un darbu. Viņa vērtē, ka interese no apmeklētāju puses bijusi diezgan liela. «Tiekot līdz 70, man sajuka skaits, bet uzskatu, ka vairāk nekā 70 cilvēku manā pirmajā rīkotājā koncertā — tas ir daudz. Esmu saņēmusi labas atsauksmes, mīļus vārdus un arī mācību turpmākajām reizēm,» saka Nannija.
Tas, cik līdzekļu savākts koncerta laikā, vēl nav zināms, jo ziedojumu kastes atvērs septembra sākumā, tā kā līdz tam ir iespējams sazināties ar Nanniju un vēl atbalstīt bērnus ar onkoloģiskām saslimšanām. Ar šo koncertu noslēdzās projekta pirmā daļa, bet otrā daļa norisināsies kopā ar Bērnu slimnīcas fondu, slimnīcu un bērniņiem. Uz jautājumu, kāpēc Nannija vēlējās atbalstīt tieši onkoloģijas pacientus, jauniete teic, ka viņa ir daudz piedzīvojusi, redzējusi un dzirdējusi, tāpēc uzskata, ka šis bijis īstais laiks, lai sāktu rīkoties. «Šobrīd es un Paula jūtamies laimīgas, gandarītas, jo liels un labs darbs ir padarīts. Domāju, ka neapstāšos. Ceru rīkot vēl koncertus, sadarboties ar jauniem radošiem cilvēkiem un, protams, sasniegt vēl augstākas virsotnes un piepildīt sapņus. Paldies, mīļie, ka bijāt kopā ar mums, jo pati svarīgākā pāri visam ir mīlestība. Mīliet cits citu!» aicina N. Pētersone.