Liec mani mierā!

Ļaujiet man runāt

«Kad tad dodies atvaļinājumā?» «Jau esmu.» «Ā, tad es tevi netraucēšu, bet — vai tu varētu izdarīt vēl šo vienu darbiņu?» Varbūt tev šī ir pazīstama situācija, ka atvaļinājuma laikā tomēr īsti nevar aizmukt no darba pienākumiem. Es neesmu izņēmums, bet ceru, ka no savām kļūdām mācāmies. Nolēmu, ka neļaušu vairs nevienam sevi traucēt atvaļinājuma laikā. Patiesībā esmu pat uzrakstījis mazu rokasgrāmatu, kā neļaut nevienam sabojāt atvaļinājumu! Tās nosaukums — «Neko negribu dzirdēt par darbu!».
Padalīšos ar pāris ieteikumiem, kā izbēgt no sabojāta atvaļinājuma.
1) Veic burvju triku — ar veiklām roku kustībām pirmās atvaļinājuma dienas rītā paņem savu viedtālruni un ieliec trīslitru burkā. Tad piepildi burku ar šampanieti un dienas laikā to iztukšo. Kā saka, nosvinēt atvaļinājuma sākumu ir vērts, bet nosvinēt tā, ka neviens tevi vairs nevarēs sazvanīt, ir vēl labāk!
2) Saki «nē» acu kontaktam — pavadi pāris stundas pie spoguļa, cenšoties neieskatīties sev acīs. Visu laiku trenē acīs neskatīšanās paņēmienu, lai tad, kad būsi uz ielas, tev nejauši neizveidotos acu kontakts ar kādu darba kolēģi vai priekšniecību! Tā būsi pasargāts no nevēlamas sarunas un jūtīgo tēmu cilāšanas par darba pienākumiem.
3) Maskējies — iegādājies mākslīgās ūsas (pat, ja esi daiļā dzimuma pārstāve, jo tas pat būs vēl iespaidīgāk!), pieaudzējamos matus un neīstās brilles, lai tevi noteikti nevarētu pazīt! Visi domās, ka esi kāds jocīgs iebraucējs no Rēzeknes.
4) Izvēlies pareizo laiku iziešanai no mājas! Kā tu zini, darba diena sākas ap 8.00 vai 9.00, bet beidzas 17.00 vai 18.00 pievakarē. Vislabākais laiks iziešanai no mājas ir stundu pēc darba laika sākuma un divas stundas pirms darba laika beigām, jo tad noteikti nevienu no kaitinošajiem kolēģiem un vadītājiem nesastapsi. Es šo principu izmantoju divas nedēļas, un, zini, tas palīdz.
Ja nu esi ieinteresēts atvaļinājuma izbaudīšanā un vēlies padziļināti iepazīties ar 21 padomu rokasgrāmatā, tad to neatradīsi nevienā grāmatnīcā, bet varēsi iegādāties personīgi pie manis vai arī pasūtīt manā mājaslapā www.darbamNĒ.lv. Grāmatas cena ir ļoti demokrātiska — pirmajiem 500 pircējiem tā būs pieejama ar 50 procentu atlaidi tikai par 29,99 eiro. Klāt būs arī bilde, kurā esmu redzams es, uzgriezis visiem muguru, mans autogrāfs un kāds nevīžīgs novēlējums. Pasteidzies izmantot šo izdevību un paildzini manu atvaļinājumu ar katru nopirkto grāmatu!
Lai vai kā, ja šogad tavs atvaļinājums ir beidzies, nekad nav par vēlu sagatavoties nākamā gada atvaļinājumam. Draugi, bēgsim no darba pienākumiem, cik vien iespējams! Saulainu man atvaļinājumu!

Raimis