Par vienu soli tuvāk videi draudzīgai apkurei

Uzņēmējdarbība

Šonedēļ Talsos nevar nepamanīt īpašu rosību un darbošanos — uz A. Pumpura ielas, kur atrodas pilsētas centrālā katlumāja, norisinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Drīz vien tiks mainīti vecie apkures katli un kurināmā padeves iekārtas, kā arī notiks dūmgāzu attīrīšanas darbi.
Mārtiņš Zaļupe, SIA «Talsu Bio—Enerģija» siltumapgādes struktūrvienības vadītājs, vēsta, ka nepieciešamas jaunas iekārtas, jo šādi tiek uzlabota katlumājas energoefektivitāte. «Esošās iekārtas bija gan fiziski, gan morāli novecojušas, arī drošības apsvērumu dēļ bija vēlams tās rekonstruēt. Gadiem ilgi Talsi tika apgādāti ar tvaiku iekārtām, taču nu tas tiks darīts ar ūdens iekārtām, — tas ir viens no svarīgākajiem jauninājumiem,» skaidro M. Zaļupe. Katlumājas energoefektivitātes darbi norisinās pilnā sparā — tieši šobrīd tiek uzstādītas divas jaunas apkures katlu priekškurtuves ar jaudu — sešas megavatstundas, savukārt vēlāk tiks atvestas katlu iekārtas, kuru jauda būs piecas megavatstundas. Dūmu iekārtas tiks modernizētas, tādēļ tās ne vien vizuāli izskatīsies labāk, bet būs arī videi draudzīgākas. «Iedzīvotāji var nesatraukties — tarifs paliks nemainīgs, un siltumu jau no apkures sezonas sākuma nodrošinās jaunās iekārtas,» atklāj Zaļupe.
Projekta pilnās izmaksas ir 2,5 miljoni eiro (bez PVN), no kā teju puse ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums. Ievērojamos remontdarbus vada Lietuvas uzņēmums UAB «Enerstena», taču darbus veic arī citi apakšuzņēmumi.