Mērsraga novada bērnu nometne «Varavīksnes tilts» noslēgusies

Mērsraga novads

Pateicoties cilvēkiem, kuri nāca uz labdarības koncertu pagājušā gada 8. decembrī un ziedoja mērķim — rīkot Mērsraga novada bērniem nometni —, sociālā dienesta darbiniecēm Guntai Fībigai un Sandijai Štreinertei izdevās īstenot patiešām foršu divu dienu nometni. Tā notika skaistā, sakoptā vietā — Upesgrīvas internātpamatskolas telpās Uguņos.
Bija sagatavots ļoti, ļoti daudz aktivitāšu, kas ne tikai attīsta bērnu sīko motoriku, runu un mākslinieciskās dotības, bet arī parāda, cik pasaule ir krāsaina. No vasaras nometnes bērni devās mājās ne tikai ar pašu pagatavotām lietām, bet arī jauniem iespaidiem. Nometnes rīkotājiem jau tagad ir daudz jaunu ideju, pārdomu un lielisku atmiņu par to, kas kopā ar bērniem piedzīvots: iepazināmies, dalījāmies komandās, kuras pašas radīja savus nometnes noteikumus, gatavojām īpašus komandu karogus, piedalījāmies radošajās aktivitātēs (supervaroņu masku un apmetņu gatavošanā, sapņu ķērāju izgatavošanā, krāsaina putnu būrīša veidošanā, putniņa un dzijas varavīksnes radīšanā, rotu gatavošanā, skaistu, dekoratīvu burciņu darināšanā un vēl, un vēl!).
Pirmā nometnes diena paskrēja nemanot, un bērniem bija iespēja ne vien piedzīvot sacensību garu komandu vakara trasītē ar interesantiem uzdevumiem, bet arī pabūt pie ugunskura, cepot desiņas un zefīriņus. Kur nu bez īpašās vakara kopīgās fotosesijas no gaisa! Par droniem bērniem vairāk pastāstīja Jānis Joņins, kurš drona darbību arī demonstrēja. Vēlāk neiztrūka improvizētas vakara pasakas.
Nometnes otrajā dienā, agri modušies, bērni devās pabeigt iesāktos radošos darbiņus, ko pirms došanās uz jūru fotografēt. Pārgājiens uz jūru bija lieliska iespēja izkustēties, un jācer, ka arī jauno vārdu «apokalipse» bērni vēl kādu laiku atcerēsies, tāpat kā visus kopīgos piedzīvojumus. Īpašas balonu šaušanas stafetes un smilšu kūciņu cepšanas sacensības notika pie jūras. Lai gan saules trūkums bija jūtams, laiks paskrēja nemanot.
Varu derēt, ka liels prieks bērniem bija par kopīgo, noslēdzošo apli, kurā abas nometnes rīkotājas dalījās iespaidos par nometnē piedzīvoto, aicinot izteikties arī bērnus. Noslēgumā bija ne tikai apdāvināšanās, bet arī sociālā dienesta vadītājas Guntiņas, kā bērni viņu dēvēja, samīļošana. Vai jābrauc jau mājās? Nē! Mērsraga tautas namā bērnus gaidīja īpašs pārsteigums: baloniem bruņojies atraktīvs draugs — klauniņš, kā arī dejas un hennas tetovējumi, ko uzbūra Sandija.
Sociālā dienesta vadītāja Gunta Fībiga sūta milzīgu paldies Mērsraga novada pašvaldībai, kā arī visiem iedzīvotājiem, kuri ziedoja naudiņu, lai šo nometni būtu iespējams rīkot. Starp citu, ja neizdodas reizi gadā tikt uz sociālā dienesta rīkoto labdarības koncertu, ziedot bērnu nometnei visa gada garumā var Mērsraga veikalā «top!», kur pie kases atrodas ziedojumu kastīte.
Mīļie bērni un nometnes rīkotāji, bija prieks būt daļai no jūsu piedzīvojuma! Tiksimies atkal?

Inga Hartika,
Mērsraga informācijas centra vadītāja