Dundagā rotājās un rotaļājās ar un ap sklandrausi

Dundagas novads

27. jūlijā Dundagā norisinājās tradicionālais Sklandraušu festivāls. Kad sociālajos tīklos internetā iepriekš bija publiskota festivāla programma, ne viens vien pārmeta, sak’ — par visu ko citu tur ir, bet par pašiem sklandraušiem ne vārda! Bet sklandrausis jau ir šī notikuma centrā, kļūstot gluži vai par apaļu galdu, pie kura visiem sapulcēties.

«Jābūt vienai jaukai dienai, kad uzaicināt viesus uz Dundagas novadu un kad sapulcināt arī tagadējos un bijušos dundadzniekus, tāpēc Sklandraušu festivālā aicinām visus pie galda, pie goda, pie labiem ļaudīm. Pie apaļa galda, pie saules, pie visa cita, uz ko latvietis izsenis skatījies dabā, ieraugot apaļās formas, kuru dēļ arī sklandrausis ir apaļš,» sarunā ar «Talsu Vēstīm» sprieda Dundagas kultūras pils vadītāja Baiba Dūda.
«Rotājiet(i), goda ļaudis, rotā, rotā šo dieniņu Dundagā(i), rotā!» sasveicinoties ar viesiem, viņa skanīgi izdziedāja. Ne bez iemesla — festivāla šī gada moto bija «Rotā saule, rotā meita, rotā mana valodiņa», mudinot rotāt, rotāties un rotaļāties. Tad nu festivāla programma gādāja par to, lai visu dienu skanētu dziesmas, būtu danči un neizpaliktu arī vārda rotaļas, tostarp īpaši iestudētajā izrādē «Visādi ir un visādus vajag», kuras pamatā ir latviešu tautas sakāmvārdi un parunas.
Šogad dalībai Sklandraušu festivālā pieteicās 15 svētku simbola cepēji no dažādām vietām, kas ir ievērības cienīgs skaits. Tā ir arī iespēja nogaršot dažādas variācijas par sklandraušu tēmu, ļaujot citiem cepējiem pierādīt savu varēšanu. «Vēsts ir jānes tālāk, cepēji ir jāaudzina un jāgādā par to, lai visiem svētkos sklandraušu pietiek un lai arī ikdienā ir savs rausis, ko uzlikt galdā. Sklandrausis ir pirmā garantētā kulinārā īpatnība, kas iekļauta kultūras mantojuma sarakstā, tāpēc arī ceļam to godā kā vērtību,» atgādināja B. Dūda.
«Šī gada laikā manī ir augusi cieņa pret šo kulinārijas brīnumu, tā unikālo recepti un piederību Dundagai,» savā uzrunā neslēpa Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts. «Pieņemu, ka recepte tiešām ir radusies Dundagas novadā, un mēs ar to lepojamies. Tā stiprina piederību mūsu novadam,» viņš vērtēja.
Ņemot vērā ārkārtīgi tveicīgo dienu, «Talsu Vēstis» mudināja līdz nākamajam festivālam radīt saldējumu ar sklandraušu garšu. Rīgā esot dabūjams kokteilis «Sklandrausis»; kāpēc gan lai Dundagā nerastos unikāla saldējuma recepte? «Vispirms kādam dundadzniekam jāsāk ražot saldējumu, un tad var ķerties pie sklandraušu saldējuma radīšanas,» iespējamo notikumu attīstību smaidot ieskicēja B. Dūda.