Krišjānis Suntažs kļūst par Eiropas U—20 vicečempionu

Sports

Latvijas jaunais šķēpmetējs Krišjānis Suntažs svētdien Zviedrijā ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja sudraba godalgu Eiropas U—20 čempionātā vieglatlētikā.
Fināla sacensībās K. Suntažs jau ar pirmo metienu ierindojās starp labākajiem trim sportistiem. Otrajā mēģinājumā talsenieks atkārtoti uzlaboja savu personīgo rekordu, raidot šķēpu 79,23 metru tālumā, kas viņam ļāva pacelties uz 2. vietu. Trešajā mēģinājumā sportists neuzrādīja rezultātu, bet pēdējos divos piegājienos šķēps lidoja 78,2 metrus tālu. Sestdien kvalifikācijā sasniegto personīgo rekordu K. Suntažs uzlaboja gandrīz par pusotru metru. Par uzvarētāju tika kronēts šveicietis Simons Vīlands, kurš šķēpu aizmeta 79,44 metrus tālu, savukārt 3. vietu izcīnīja Dimitrijs Cicos no Grieķijas, kura rezultāts (77,79 m) krietni atpalika no pirmo divu vietu ieguvējiem.
Iepriekš Suntažs šķēpmešanas kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja otrajā metienu sērijā, kad sasniedza 77,75 metrus un automātiski kvalificējās finālam. Lai to izdarītu, bija jāsasniedz vismaz 72 metri vai jāiekļūst starp 12 labāko rezultātu īpašniekiem. Iepriekšējais 18 gadus vecā Suntaža personīgais rekords bija 77,09 metri, kas šogad tika uzstādīts «Rīgas kausos».