Vandzenes Lauku dienā dižojas tehnika un zinoši pārstāvji neliedz padomu

Lauksaimniecība

Šobrīd lauksaimniekiem ir viens no aktīvākajiem darbošanās laikiem, bet tas nav šķērslis, lai viņi 17. jūlijā sanāktu kopā Vandzenē SIA «INTRAC» Lauku dienas pasākumā. Tur uz lauka goda sardzē ir iespaidīga tehnika, kas tika arī iedarbināta, lai parādītu sanācējiem, ko tad lielais dzelzs «rumaks» spēj izdarīt.
Pasākums šķiet patiesi izdevies ne tikai labvēlīgo laika apstākļu dēļ, kad apavi tikai pavisam nedaudz uz lauka iegrimst augsnē, kas atgādina, ka iepriekš diezgan lijis, bet arī kupli sanākušā skatītāju un interesentu pulka dēļ. Lauku dienas tradīcijas Vandzenē jau ir no 2012. gada. Šīs ir reizes, kad sanāk kopā lauku jomas entuziasti aplūkot jaunāko tehniku un arī satikties ar kompetentiem dažādu firmu pārstāvjiem, kas katram saimniekam var iedot gan derīgu padomu, gan parādīt virzienu. Lauku dienas pasākumā ieradušās arī daudzas pārstāvniecības un atbalstītāji, ko var atpazīt pēc teltīm un pārstāvēto firmu karogiem, sākot no dažādu tehnikas kopšanas līdzekļu līnijas izplatītājiem un tirgotājiem, kvadraciklu, kuriem var pielikt arklu, lāpstu vai citu tehniku, un beidzot ar traktoru, sējmašīnu, kombainu un citas tehnikas tirgotājiem un izplatītājiem, apdrošinātājiem un arī iestādi, kas nodarbojas ar kreditēšanu, lai saimnieks varētu vajadzīgo iegādāties, jo diez vai kādam ir sanācis iekrāt kādu lieku naudas summu traktoram, pļaujmašīnai, ruļļu presei vai valotājam. Starp citu, reklāmas stendā ziņkārīgie varēja atrast arī īpašo atlaižu reklāmu stendu, kur redzama informāciju, ka pļaujmašīnu cenas iespaidīgi atšķiras, piemēram, kādas firmas piedāvātā minimālā pļaujmašīnas cena ir 6,7 tūkstoši eiro, bet ar atlaidi nopērkama arī pļaujmašīna, kuras darba platums ir pat 9,3 metri, kas ir ar 14 diskiem, ar 1000 jūgvārspas apgriezieniem minūtē, kur nepieciešamā jauda ir 200 zirgspēki, bet kas maksā jau 35,7 tūkstošus eiro. Tas nu ir nelielam ieskatam tiem, kam nav ne mazākās nojausmas par to, ar kādu naudas apmēru jārēķinās, ja rodas vajadzība pēc šādas vai cita veida jaunas un kvalitatīvas lauksaimniecības tehnikas.
Kā jau mazpilsētas iedzīvotajiem, kam traktors neliekas kaut kas bezgala svešs un neizprotams, kā tas varētu būt kādam Rīgā visu mūžu dzīvojušam, kurš nekad nav redzējis, kā aug, piemēram, kartupelis, nevar šādā reklāmas pasākumā nepalūkot, cik tad nepieciešams tādam braucamajam — traktoram. Izrādās, ka ir pieejami arī 1985. gada modeļa traktori ar 110 zirgspēku jaudu, kas nopērkami arī par 14,5 tūkstošiem eiro, bet 2005. gada modeļa traktors ar 215 zirgspēku jaudu maksā ap 22,650 eiro, savukārt 2017. gada 200 zirgspēku jaudas traktoru var iegādāties jau par 85 tūkstošiem eiro. Ja nu kādam interesē, cik tad apmēram nepieciešams, lai iegādātos kombainu, tad atrodam gan par 40 tūkstošiem eiro, gan iespaidīgāku, kas makā atstātu 152,7 tūkstošu lielu caurumu. Kā redzam, katrs var atrast gan pēc savām vajadzībām, gan pēc iespējām. Un ir iespējas arī izvirzīt sev mērķi.
Teltīs ir iespējas aiziet aprunāties ar firmu pārstāvjiem par dažādiem jautājumiem. Dzirdam, ka šogad tiek prognozēta laba raža, tātad tā ir priecīga vēsts visiem iepriekšējā gadā noskumušajiem. Manāmas savstarpējas sarunas pie tumša kvasa glāzēm, kur saimnieki un arī firmu pārstāvji brīvā atmosfērā, bez kabinetu formalitātes sarunājas un atbild uz jautājumiem. Dzirdams, ka konkurence visur esot liela. Arī tehnikas jautājumos un izvēlē, tāpēc katrs pārstāvis dara, ko spēj, lai tieši viņa pārstāvētā produkcija atrastu savus klientus un noietu tirgū.