Sievietes daile un dabas tuvums apvienots fotogrāfijā

Kultūra

13. jūlija pēcpusdienā Talsu novada muzejā tika atklāta fotogrāfa Valtera Poļakova maigi jutekliskā kailfoto izstāde «Atklāties no jauna». Uz to bija ieradusies gan mākslinieka ģimene un draugi, gan kolēģi un fotomākslas mīļotāji, lai būtu kopā ar autoru un sveiktu viņu šajā īpašajā brīdī.
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos Guna Millersone atklāja, ka šī nav Valtera pirmā fotoizstāde muzeja telpās. Pirms diviem gadiem muzejā notikusi arī foto projekta «MĒS esam ŠEIT» izstādes atklāšana, un jau tad viņu pārsteigusi Valtera rūpība, mērķtiecība un augstā kvalitāte, kas atspoguļojusies viņa darbos. G. Millersone piebilda, ka šīs īpašības redzamas arī izstādes «Atklāties no jauna» aplūkojamajos darbos.
«Nepagāja ne divi gadi, un Valteram ir jauna izstāde. Valters bieži ir Talsos un fotografē Talsu cilvēkus, iespējams, arī šīs izstādes darbos ir kāda talseniece vai novadniece,» bilda G. Millersone. Viņa atzina, ka Valters atradis brīnišķīgu balansu starp sievieti un dabu, starp realitāti un to, ka cilvēks pats par sevi ir daļa no dabas.
Kad vārds tika dots pašam fotogrāfam, Valters sacīja paldies Talsu novada muzejam par doto iespēju izstādīt savus darbus muzeja telpās, ka arī visām modelēm, kuras piekritušas piedalīties fotosesijās. «Paldies visām burvīgajām sievietēm un meitenēm, kuras piekrita būt par manām modelēm! No visām meitenēm, kuras uzrunāju, neatteica neviena, un tā arī tapa šīs sesijas, kurās mēs centāmies veidot dažādus tēlus,» sacīja fotomākslinieks. «Vienmēr esmu novērtējis sievieti, viņas daili un augumu. Vēlējos vienreiz dzīvē izveidot šādu izstādi un tā nu es to esmu izdarījis,» atzina autors.
Lai gan kailfoto pats par sevi ir viens no grūtākajiem fotomākslas žanriem, Valteram izdevusies lieliska sadarbība ar katru no fotogrāfijās redzamajām modelēm. Viņu acīs, kas raugās uz skatītāju no lielformāta darbiem, nav jūtams nedz neērtums, nedz biklums vai kautrība, atrodoties kameras priekšā kailām, bet gan maiga un jutekliska brīvības izjūta un miera tuvums.
Atklāšanas pasākumā Valters pasniedza ziedus un sacīja sirsnīgus paldies vārdus savai sievai Kristīnei Poļakovai, kura ir viņa lielākais palīgs un asistents. Valters pateicās arī savam draugam Pēterim Kirikovam, kurš palīdzējis izstādes iekārtošanā, un operatoram Ojāram Zariņam, kurš izstādes «Atklāties no jauna» atklāšanu iemūžināja video formātā. Sveikt autoru bija ieradušies Valtera draugi, kā arī kolēģi no fotokluba «Āgenskalns» un Jūrmalas fotostudijas «Aspazija».
Valtera Poļakova foto izstāde «Atklāties no jauna» Talsu novada muzejā būs apskatāma līdz 18. augustam.