No Latvijas Jaunatnes olimpiādes atgriežas ar sešām medaļām

Sports

No 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde — jaunie censoņi no visas Latvijas mērojās spēkiem 27 olimpiskajos un divos neolimpiskajos sporta veidos. Iespēju piedalīties kompleksajās sporta sacensībās, kas organizētas, balstoties uz olimpiskajiem pamatprincipiem, izmantoja arī 50 Talsu novada sporta skolas audzēkņi.
Olimpiādes galvenā norises vieta bija Jelgava, bet cīņa par medaļām notika arī citās Latvijas vietās: riteņbraukšanā — Dobelē, smaiļošanā un kanoe airēšanā — Brocēnos. Talsu novadu badmintonā, basketbolā, riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe, vieglatlētikā, volejbolā un pludmales volejbolā pārstāvēja 50 sportisti. Dienu pirms olimpiādes sportisti saņēma uzmundrinājuma vārdus un laba vēlējumus no Talsu novada domes priekšsēdētāja Daiņa Karola, bet atklāšanas gājienā novada karogu nesa volejbolists Gustavs Freimanis, kurš pagājušajā gadā novadā ieguva titulu «Cerība sportā».
Pirmajā olimpiādes dienā
volejbolistes pārspēja Limbažu novada komandu, zaudēja Rīgas komandai un kvalificējās pusfinālam, atklāj Talsu novada sporta skolas lietvede Linda Bresme. Klasiskajā volejbolā zēnu konkurencē talsenieki zaudēja Kokneses novada komandai. Spēcīgas vēja brāzmas, lietu un krusu piedzīvoja abas pludmales volejbola komandas. Gan zēnu, gan meiteņu komanda, uzvarot divas spēles, kvalificējās pamatturnīram. Labi nospēlējot pamatturnīra sākumu, komandas iekļuva izslēgšanas spēlēs, kas turpinājās līdz vēlam vakaram. Dāvis Alkšbirze un Madars Mauriņš izcīnīja dalītu 9.—12. vietu no 23 komandām, bet Amanda Kristiāna Dinsberga un Līva Eglīte dalītu 9.—12. vietu no 27 komandām. Pirmajā dienā basketbola komanda pagarinājumā izcīnīja uzvaru pret Kuldīgas novada komandu, bet guva zaudējumu pret Ventspils novada komandu. Šosejas riteņbraukšanā Dobelē, kur sportisti sacensību laikā piedzīvoja pamatīgu krusu, Emīls Vanags izcīnīja 27. vietu, bet Martins Čaplis — 42. vietu.
Otrajā olimpiādes dienā laiks sportistus lutināja. Elza Elizabete Stīpniece ar rezultātu 12,7 m izcīnīja bronzas medaļu lodes grūšanā. Sintija Kovaļčuka lodes grūšanā izcīnīja 20. vietu, 100 m skrējienā Kaspars Lejnieks ieguva 11. vietu, šķēpmešanā Alise Paipala ierindojās 16. vietā, kārtslēkšanā Markuss Vītols ieguva 5. vietu, Rūdis Gricmanis — 7. vietu, bet Jēkabs Kļaviņš — 8. vietu.
Bronzas medaļas izcīnīja
kanoe airētāji Artūrs Ikšelis un Kārlis Grunte (C—2 1000 m). Kristers Znotiņš un Egīls Ozolnieks ierindojās 6. vietā (C—1 1000 m), Artūrs Ikšelis iekļuva olimpiskajā sešiniekā, bet Kārlis Grunte palika 11. vietā. Kanoe airēšanā Ance Straujā 500 m distancē izcīnīja 12. vietu, Elga Āle — 13. vietu. Meitenes startēja arī divniekos un 500 m distancē izcīnīja 8. vietu. Zēnu konkurencē Eduards Siliņš 1000 m distancē ieguva 13. vietu, Martins Svitiņš — 14. vietu. Martins Svitiņš kopā ar Ralfu Jāni Širmanu 1000 m distancē izcīnīja 15. vietu.
Otrajā dienā dalību olimpiādē uzsāka arī badmintonisti, kuru galvenais uzdevums bija izkļūt no apakšgrupas. Jauktajās dubultspēlēs to izdevās izdarīt Nikolai Kalniņai un Patrikam Kandim, Ievai Abigailai Valgelinai un Kristapam Vārnam, kā arī vienspēļu dalībniekiem — Ievai Abigailai Valgelinai, Patrikam Kandim un Kristapam Vārnam. Diemžēl labāko astotniekā neizdevās iekļūt Henrikam Godhardam-Jankevicam, Nikolai Kalniņai, Matīsam Biseniekam, Mārtiņam Vārnam un Ivaram Ponem. Jauniešu dubultspēlēs Matīss Bisenieks un Mārtiņš Vārna izcīnīja 5. vietu.
Tika sadalītas medaļas arī 3×3 basketbolā, kur mūsu komanda 29 komandu konkurencē ieguva 19. vietu. Komandā spēlēja Dāvids Māls, Rihards Luikišs, Dāvids Eiermanis un Kaspars Irbe.
Klasiskajā volejbolā zēni izcīnīja 5. vietu. Komandā spēlēja Gustavs Freimanis, Uģis Ieviņš, Markuss Jansons, Tomas Kalniņš, Klāvs Kiseļevskis, Rainers Kristers Leitarts, Aigars Roderis-Roderts un Kristers Tauriņš. Meitenes ļoti spraigā piecu setu spēlē piekāpās Daugavpils komandai un līdz ar to turpināja cīņu par bronzas medaļām.
Trešajā dienā cīņas par medaļām
sāka badmintonisti. Vienspēlēs Kristaps Vārna ieguva sudraba medaļu, Patriks Kandis — 4. vietu un Ieva Abigaila Valgelina — 6. vietu. Arī dubultspēlēs jauniešiem izdevās iekļūt olimpiskajā sešiniekā: Patriks Kandis un Kristaps Vārna ieguva 4. vietu, Matīss Bisenieks un Mārtiņš Vārna — 5. vietu. Jauktajās dubultspēlēs Kristaps Vārna un Ieva Abigaila Valgelina izcīnīja bronzas medaļu, Patriks Kandis un Nikola Kalniņa — 6. vietu.
Klasiskajā volejbolā Talsu novada sporta skolas audzēknes ļoti spraigā, aizraujošā cīņā četros setos uzvarēja Rēzeknes novada meitenes un izcīnīja bronzas medaļas. Komandā spēlēja Gerda Matisone, Patrīcija Palameika, Paula Liepiņa, Alise Erdmane, Karīna Marta Alkšbirze, Undīne Simbirceva, Anete Švēde-Grīnberga, Līva Krista Učelniece. Līdzjutēji spēles tiešraidi varēja vērot arī Talsu novada sporta skolas facebook profilā.
Cīņas par medaļām paralēli norisinājās arī vieglatlētikas stadionā. Lai varētu piedalīties olimpiādē, vieglatlētiem bija jāizpilda kontrolnormatīvs, kas izdevās deviņiem sportistiem. Tāllēkšanā labāko rezultātu uzrādīja Markuss Vītols, kurš ierindojās 7. vietā (6,08 m). Rūdolfs Krūmiņš 24 dalībnieku konkurencē ar rezultātu 5,96 m izcīnīja 10. vietu. Kārlim Āboliņam diemžēl visi trīs lēcieni netika ieskaitīti. Augstlēkšanā Elza Andra Krūmiņa ar rezultātu 1,50 m izcīnīja 9. vietu. Elza Elizabete Stīpniece no 13 dalībniecēm diska mešanā ieguva 2. vietu (39,01 m).
Paralēli sacensībām Jelgavā
Brocēnos sacentās smaiļotāji. 200 m distancē Elga Āle ieguva 12. vietu, Ance Straujā — 13. vietu, Eduards Siliņš — 19. vietu un Ralfs Jānis Širmans — 22./23. vietu.
Kopumā Talsu novada sportisti šajā olimpiādē izcīnīja sešas medaļas — divas sudraba un četras bronzas. Talsu novada komanda bija vienota, sportisti cits citu atbalstīja un juta līdzi komandas biedriem. Tas sportistiem deva papildu motivāciju un spēku sasniegt labākus rezultātus.
Talsu novada sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš sportistu sniegumu Latvijas Jaunatnes olimpiādē vērtē atzīstami — kopš laika, kad viņš sāka strādāt sporta skolā, tik liels medaļu birums Jaunatnes olimpiādēs vēl nekad nav bijis. «Noteikti ir treneri, kuri cerēja uz kaut ko vairāk, — kādam neizdevās individuālie starti, bet kopumā varam priecāties par paveikto. Izšķirošie faktori vairāk vai mazāk bija psiholoģiski. Varbūt kādā brīdī pietrūka spēka vai uztraukums guva virsroku. Skatoties pēc personīgajiem rezultātiem un dažādiem reitingiem, iepriekš rezultāti bija vēl labāki, bet katras sacensības sākas no nulles, un līdz ar to arī rezultāts katru reizi ir citādāks. Arī olimpiāde bija salīdzinoši labi noorganizēta — komandas varēja atbalstīt cita citu, jo viss bija diezgan kompakti,» atzīst K. Sakniņš. Lielu paldies par ieguldīto darbu viņš sporta skolas vārdā vēlas teikt badmintona trenerim Edgaram Kviesim, basketbola trenerim Arkādijam Bajāram, smaiļošanas un kanoe airēšanas trenerei Saivai Rodiņai un treneriem Zigurdam Zujevam un Robertam Akmenim, vieglatlētikas treneriem Andrim Jansonam un Mārcim Štrobinderam, volejbola treneriem Reinim Kalniņam un Aivaram Pekmanam, pludmales volejbola trenerēm Unai Silai un Santai Rozei, riteņbraukšanas trenerim Gunāram Ķiepem, vecākiem un visiem, kuri atbalstīja sportistus.