Šķēpmešanas sacensības Talsos pulcē dalībniekus no septiņām valstīm

Sports

9. jūlijā Talsu 2. vidusskolas stadionā tika aizvadītas starptautiskas šķēpmešanas sacensības «Talsu šķēpi 2019» jeb Talsu novada pašvaldības balvu izcīņa. Vīru un dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca mājinieki — Rolands Štrobinders un Madara Palameika. Spēcīgā konkurencē atzīstamu rezultātu uzrādīja arī Mārča Štrobindera šķēpmetēju kluba dalībnieki.
Starptautiskajās šķēpmešanas sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Beļģijas, Islandes, Brazīlijas un Čehijas. Sacensības sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību un Talsu novada kultūras un sporta attīstības nodaļu organizēja Mārča Štrobindera šķēpmetēju klubs (MŠŠK). Atklāšanas ceremonijā sanākušos sveica Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols. «Ar šķēpmešanu katrs varam nodarboties, bet, lai sasniegtu izcilus rezultātus, jābūt talantam, labiem treneriem un gribai startēt. Šīs sacensības, kas Talsos notiek jau otro reizi, pierāda, ka jums ir griba startēt, uzrādīt labus rezultātus un dot jaunajiem iespēju satikt savus favorītus, kurus citkārt var redzēt tikai televizora ekrānā. Šogad sacensības pulcē jau septiņas valstis — ar pārliecību varu teikt, ka tradīcija ir iesakņojusies un šādas sacensības Talsos noteikti būs arī nākamajā un aiznākamajā gadā,» teica domes priekšsēdētājs.
MŠŠK vadītājs Mārcis Štrobinders pauda cerību, ka nelabvēlīgie laikapstākļi neaizbiedēs līdzjutējus, kā arī pateicās pasākuma atbalstītājiem — gan individuālajiem atbalstītājiem, gan uzņēmumiem. Īpašu paldies viņš veltīja Talsu novada domei par to, ka izdevies sarūpēt līdzekļus, lai šādas sacensības varētu notikt un jaunajiem sportistiem dotu impulsu. Tā ir iespēja sasniegt personiskos rekordus, kā arī redzēt slavenus šķēpmetējus.
Rīta pusē sacentās zēni un meitenes. U—14 vecuma grupā par uzvarētājiem kļuva Kārlis Lūkass Koloda no «Talsu NSS/MŠŠK» (45,56 m) un Orinta Navikaite no Lietuvas (40,74 m). 2. vietā zēnu konkurencē ierindojās Miks Jānis Opolais no «Ogres SC» (42,58 m), bet 3. vietā — Nauris Alens Jaškovičs no «Ventspils novada BJSS» (37,93 m). Meiteņu konkurencē 2. vietā — Marta Kociņa no «Limbažu un Salacgrīvas NSS» (34,26 m), 3. vietā — Estere Lamberte no «Olaines VK» (34,26 m).
U—16 vecuma grupā 1. vietu izcīnīja Klāvs Bogdanovs no «Ventspils novada BJSS» (51,11 m) un Hanna Gabriela Ziemiņa no «Smiltenes SC» (45,61 m). 2. vietā Kristers Krauklis no «Smiltenes SC» (48,62 m) un Sandra Brikmane no «Jēkabpils SS» (43,46 m), bet 3. vietā — Kajus Balžeks (44,01 m) un Gustina Steponaite no Lietuvas (39,12 m).
U—18 vecuma grupā uzvaru guva Artis Čakšs no «Jelgavas SC, MSĢ, Enterprise» (69,05 m) un Ieva Anna Stepiņa no «Kandavas BJSS, MSĢ» (49,37 m). 2. vietā Matīss Kaudze no «SS Spars» (51,88 m) un Sanija Ozoliņa no «MSĢ» (46,42 m), bet 3. vietā — Roberts Baraus no «SS Spars» (48,85 m) un Katrīna Nikola Jukšinska no «MSĢ» (41,76 m).
Juniorēm U—20 grupā 1. vietā Gedlija Tugi no Igaunijas (52,93 m), 2. vietā — Signe Vilhovika no «Salaspils SS» (43,79 m), 3. vietā — Amanda Savicka no «Bauskas BJSS, Valsugana» (42,65 m).
Cīņa par galvenajām balvām notika vakarpusē. Abi uzvarētāji — Madara Palameika un Rolands Štrobinders — savus labākos rezultātus sasniedza jau pirmajā mēģinājumā. Madarai tas bija 58,18 m, bet Rolandam — 79,68 m tāls metiens. Sievietēm otrā bija Hanna Hacko-Fedusova no Ukrainas (54,91 m) un trešā — Indra Jakubaitīte no Lietuvas (54,69 m). Vīriešiem otrais bija Pāvels Mialeška no Baltkrievijas (79,65 m), bet trešais — Tanels Lānmjae no Igaunijas (76,79 m). 70 metru robežu pārsniedza arī talsenieki Krišjānis Suntažs un Miks Oskerko.
«Domāju, ka sacensības izdevās, — bija jaunas opcijas un tiešraide no sportacentrs.com. Ņemot vērā laikapstākļus, tika gūti optimāli rezultāti, sevišķi jaunākajās grupās, kur daudzi sasniedza personīgos un sacensību rekordus,» atklāja M. Štrobinders. «Ja būtu labāki laikapstākļi, iespējams, līdzjutēju skaits būtu lielāks un rezultāti būtu vēl augstāki, bet sports ir sports, mēs tur neko nevaram darīt. Dalībnieku skaits bija nedaudz mazāks kā iepriekšējā gadā, bet sniegums bija kvalitatīvāks. Sacensībās piedalījās visi Latvijas šķēpmešanas līderi dažādās vecuma grupās. Šķēpu meta arī Baltkrievijas, Ukrainas, Beļģijas un Islandes čempioni. Visās vecuma grupās startēja augsta līmeņa sportisti.
Šogad bija pamainīts arī vizuālais noformējums — no olimpiskā centra «Ventspils» izīrējām lielo ekrānu, līdz ar to, ja neizdevās redzēt metienu, to varēja noskatīties atkārtojumā. Ja rezultāti mainījās, dalībnieku secība uz tablo uzreiz tika pamainīta. No informatīvā viedokļa sacensības bija daudz kvalitatīvākas nekā iepriekš. Labprāt pieņemam izaicinājumus un katru gadu mēģinām paveikt ko jaunu.»