Liekam jaunu bildi iekšā!

Ļaujiet man runāt

Kurš šorīt ir piecēlies un sajutis, ka pasaule ir nedaudz mainījusies? Nē, griešanās ātrums mūsu planētai Zeme ir palicis tas pats, gadalaiks — nu, jā, tas gan ir joprojām ziemīgi vasarīgs, un darbadiena ir kā darbadiena. Tomēr šonakt varējām mierīgi gulēt, zinot, ka vismaz kāds ir pār mums nomodā. Es neieslīgšu kādā pārlaicīgā tēmā, nesatraucieties! Teoloģiska rakstura pārdomas ir labas un vajadzīgas, bet šoreiz ne par to. Kāds cits ir pār mums jau vienu dienu nomodā, domājot, rūpējoties, mēģinot vadīt šo spuraino, līdz sirds dziļumiem mīļo, bet izaicinošo valsti.
Tieši tā, vai pamanījāt, ka valstī mainījušies valdošie vēji? Rakstot šo rakstu pirmdienā un paralēli skatoties Egila Levita inaugurācijas pasākumu, aiz cieņas un bijības pārmaiņu elpas priekšā, nostāvēju kājās visu pārraides laiku. Vai jūs nedarījāt līdzīgi?! Tāds īpašs brīdis, kurā saproti, ka šoreiz varētu būt Īstais. Kopš Vairas laika ir pagājusi desmitgade ar astīti, esam pieredzējuši Valsts prezidentus, un katrs no viņiem ir izcēlies ar kādu spārnoto teicienu, kas ir folklorizējies un ieņēmis tādu kā izsmejošu nozīmi. Valdis nāca ar jautājumu: «Kas es esmu?!», Andris: «Laikam sen neesat sisti?!», bet Raimonds ar aicinājumu: «Laikam vispirms jāierauj!» Latviešu tautai ir laba humora izjūta, bet, iespējams, vienreiz pietiks turēties tikai uz jokiem.
Nezinu, kā jums, bet man, sagaidot amatā Egilu, ir sajūta, ka beidzot būs viens cilvēks, kuru mēs varēsim nosaukt par savu Prezidentu. Šim nu ir arī laba komplektācija, ja tā var izteikties par tik augstu amatpersonu. Labas valodu zināšanas, kas, kā mēs atceramies no pieredzes, nav mazsvarīga vērtība. Cilvēks ir ar ļoti labu izglītību, speciālists savā jomā, liekas, ka arī godprātīgs, kā arī — aiz viņa muguras stāv speciālisti un inteliģence. Vai stāvēsim arī mēs, tie parastie, redzēsim. Vienu gan zinu, ka miegs šajā naktī bija labāks. Varbūt oficiāli jāieceļ Egils par miega aizbildni?
Lai vai kā, tautieši, pirmās simt dienas dosim cilvēciņam ieskrieties, un tad varēsim atgriezties pie mūsu būtības, tas ir — anonīmās gānīšanās internetā par to, ka viss ir slikti un viss ir slikts, ieskaitot Prezidentu. Izturī- bu viņam!

Raimis