Plāno gāzt Talsu mēru Daini Karolu

Ziņas

Gluži vai kļūstot par ikgadēju tradīciju, ap Talsu pilsētas svētku laiku Talsu novada domē ir mēģinājumi mainīt vadību. Seši deputāti iesnieguši pieprasījumu par neuzticības izteikšanu Talsu novada domes priekšsēdētājam Dainim Karolam.
Politiskās intrigas Talsu novadā nebeidz stāt. Tāpat kā Rīgā, arī te notiek cīņa par mēra krēslu. Pērn tieši pirms pilsētas svētkiem tika gāzts Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis («Mēs — Talsiem un novadam») un viņa vietā stājās D. Karols (Latvijas Zemnieku savienība). Pēc pašreiz «Talsu Vēstīm» pieejamās informācijas izskatās, ka šogad, iespējams, dažas dienas pēc pilsētas svētkiem amatu varētu zaudēt arī D. Karols.
Proti, Talsu novada pašvaldībā saņemts pieprasījums iekļaut 11. jūlija domes sēdē jautājumu par neuzticības izteikšanu D. Karolam, ko parakstījuši seši deputāti: no «Talsu novada attīstībai» — Andis Astrātovs, Oļegs Solovjovs, Ģirts Kalnbirze un Gerda Zeberiņa, kā arī Daiga Feldmane (ievēlēta no Latvijas Reģionu apvienības) un Inga Gluzda (ievēlēta no Jaunās konservatīvās partijas, bet vairs nav šajā partijā).
Iesniegums saņemts, neskatoties uz to, ka deputāti zināja — D. Karols šajā laikā atrodas atvaļinājumā un varētu nebūt uz vietas. Pieprasījuma dēļ viņš šonedēļ atgriezās darbā.
«​Talsu novada domē strādā 17 deputāti, kuri pārstāv astoņus ievēlētos politiskos spēkus (I. Gluzda gan vairs nav Jaunajā konservatīvajā partijā, savukārt D. Feldmane tika ievēlēta no Latvijas Reģionu apvienības, bet nav tās biedre — aut.).
Katrai partijai un deputātam ir sava pārliecība, kā domei un pašvaldībai būtu jāstrādā. Talsu novada pašvaldībā ir saņemts sešu deputātu iesniegums, kur tiek izteikta neuzticība manam līdzšinējam darbam. Vienmēr esmu gribējis strādāt komandā un devis iespēju deputātiem vienreiz izbeigt spēlēt spēles, bet gan racionāli strādāt. Šobrīd jāsaprot, ka, ja vairums deputātu izteiks manam darbam neuzticību, uzreiz ir jāseko nākamajam solim — jābalso par nākamo priekšsēdētāju. Tik lielu novadu atstāt bez ilgtermiņa vadības nav nopietni vērtējama rīcība,» pauž D. Karols.
Ņemot vērā, ka pieprasījumu parakstījuši seši deputāti, nav zināms, vai un kuri deputāti vēl varētu balsot par neuzticības izteikšanu D. Karolam, lai lēmums stātos spēkā. Visdrīzāk, tie nebūs deputāti no Latvijas Zaļās partijas vai nacionālās apvienības ««Visu Latvijai!» — «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK» un, protams, arī ne paši Zemnieku savienības pārstāvji. Tātad domes priekšsēdētāja likteni izšķirs «Vienotības» (Normunds Tropiņš un Edmunds Demiters) un «Mēs — Talsiem un novadam» (E. Zelderis, Ilva Norenberga un Lauris Pīlēģis) deputātu balsojums.