Latvijas kauss vasaras biatlonā

Sports

28. jūnijā Latvijas biatlona saime kuplā skaitā vasaras sacensību sezonu ar vispārējās fiziskās sagatavotības sacensībām uzsāka Talsos. Dalībniekiem bija jāveic dažādas disciplīnas jeb vingrinājumi atsevišķi, pēc tam izcīnītās vietas tika sasummētas un tika noteikti kopvērtējumā labākie.
Junioru un A grupas dalībnieki sacentās 3000 m skrējienā, šaušanā stāvus un guļus, rollerslēpošanā slidsolī bez nūjām 500 m distancē un rollerslēpošanā bezsolī. Junioru konkurencē 2. vietu izcīnīja Aksels Bresme, vislabāk Akselam padevās rollerslēpošana bez nūjām, kur viņš bija ātrākais. A grupā 2. vietu izcīnīja Renārs Birkentāls, kuram līdz uzvarai pietrūka viena punkta. Vislabāk viņam sevi izdevās apliecināt rollerslēpošanā bezsolī. Gatis Reinbergs kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu, vissekmīgākā disciplīna — 3000 m skrējiens, kur viņš pārliecinoši uzvarēja, savukārt Artūrs Zaļupe ieguva 5. vietu, labāko sniegumu demonstrējot šaušanā, kur viņš bija precīzākais.
B grupas dalībniekiem bija jāveic 1500 m skrējiens, pārējās disciplīnas palika nemainīgas. Kopvērtējumā 3. vietā Kristers Kalašņikovs. Kristers bija izcils 1500 m skrējienā, kur spraigā finiša sprintā izrāva uzvaru, Ulvis Krišmanis kopvērtējumā 4. vietā, izcīnītas 3. vietas vingrinājumos uz rollerslēpēm, Erasts Bobrovs ierindojās 6. vietā. Jaunietēm 3. vietā Viktorija Spruģevica, kura vislabākos rezultātus uzrādīja rollerslēpju disciplīnās.
C grupas dalībnieki veica 1000 m skrējienu, šāva no guļus stāvokļa un ar rollerslēpēm veica tās pašas disciplīnas, ko vecākās grupas. Ziemas sezonas ranga līdera statusu godam izdevās aizstāvēt Kristiānam Kārlsbergam, kurš pārliecinoši uzvarēja kopvērtējumā. Kristiāns bija ātrākais 1000 m skrējienā, kur aizraujošā finišā nosargāja līdera pozīciju, arī rollerslēpošanā bez nūjām viņš bija ātrākais. Par nieka tiesu atpaliekot no 2. vietas, Aleksis Samcēvičs kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu. Aleksis vislabāk startēja rollerslēpju disciplīnās, kur izcīnītas 3. vietas. Adrians Māris Šņoriņš kopvērtējumā ieguva 10. vietu, Rinalds Alksnis — 12. vietu, Valters Bresme — 14. vietu, bet Olivers Bresme — 15. vietu. Kaspars Irbe startēja 1000 m skrējienā un izcīnīja 3. vietu.
D grupas dalībnieki piedalījās 1000 m skrējienā, tāllēkšanā no vietas un roku saliekšanā un iztaisnošanā balstā guļus (pumpēšanās). Ance Volanska, uzvarot divās no trim disciplīnām, svinēja pārliecinošu uzvaru arī kopvērtējumā, bet Maija Rodionova izcīnīja 5. vietu. D grupā zēnu konkurencē 2. vietā Rihards Ričijs Lozbers-Janukovičs, kuram labi padevās roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus (2. vieta), Raineram Krišmanim līdz pjedestālam pietrūka viena punkta, viņš 4. vietā, bet Raineram 2. vieta tāllēkšanā. Krists Sakniņš — 10. vietā, Krists Freibergs — 11. vietā, Ernests Solovjovs — 13. vietā, Marats Ņikonovs — 15. vietā, bet Dairis Damškalns — 16. vietā.