Mērsraga vārds 8. jūnijā skanējis daudzviet

Mērsraga novads

Mērsradznieki ir aktīvi, un ir arī tādi, kas atrod laiku ne vien strādāt ikdienā kādā jomā vienkāršāku darbu, bet vakarā — doties uz kora vai deju mēģinājumiem Mērsraga tautas namā. Sagadās, ka vairāki pasākumi notiek vienlaikus. Tad nu domājam, kā apvienot, kā piedalīties un godam nest sava piejūras ciemata vārdu.
Deju kopa «Silva» — Olainē
Jau otro gadu Mērsraga deju kopa «Silva» piedalījās senioru deju kolektīvu lielkoncertā — šogad ar nosaukumu «Sens tik sens ir tas stāsts» — Olaines Mežaparka estrādē. Uzņemšana bijusi jauka, un virsvadītāja Regīna Grebežniece darījusi visu no sirds, lai svētki izdotos. Karstums mijies ar mākoņiem, bet laikapstākļi mērsradzniecēm nav traucējuši dejot tik enerģiski, ka pašai deju kopas vadītājai Silvai Štreinertei bijis prieks skatīties! Sevišķi tika slavēta pēdējā deja, ko dāmas griezušas. Valša popūrijs, ko dejojuši visi kopā, bijis tik aizkustinošs, ka acīs sariesušās asaras… Dāmas sūta sveicienus arī šoferītim Aldim!
Mērsraga koris «Pa vējam» — Talsos
Tajā pašā dienā Sauleskalna estrādē Talsos noritēja Latvijas senioru kora svētki, par kuriem iespaidos dalījās Mērsraga kora «Pa vējam» vadītāja Aija Barovska: «Pēc vairākām stundām estrādē, kur bijām kā uz pannas, saules apstaroti un uzkarsēti, devāmies pretī svētku gājienam. Ja vien mēs būtu zinājuši, cik jauka veldze mums priekšā! Kora pirmie sadziedāšanās svētki izvērtās kā kārtīgas iesvētības ar brīnišķīgu lietutiņu! Šī diena mums noteikti paliks atmiņā. Izrādās, ka lietus mētelīši var ļoti noderēt arī tad, ja pie debesīm nav neviena mākonīša.»
Mērsraga informācijas un Rojas tūrisma centra pārstāves — Madonā
Madonā 8. jūnijā svinēja pilsētas svētkus, kas tika apvienoti ar VI Latvijas tūrisma informācijas tirgus svētkiem. Pirmo reizi ar Rojas tūrisma informācijas centra vadītāju Kristīni Valdemāri startējām divatā kā Ziemeļkurzemes pārstāves. Tapa pašām savs baneris, kurā nu ir atainotas mūsu piekrastes skaistākās vietas, iekārtojām savu telti, izmantojot autentiskus zvejas tīklus, tīklu bojas, un cienājām madoniešus un Madonas viesus ar kūpinātām zivīm no Mērsraga, kā arī ar Rojas uzņēmuma «Banga Ltd» produkciju.
Patīkami bija dzirdēt ļoti daudz pozitīvu vārdu — ne tikai par to, cik interesanti, atšķirīgi darbojamies abas tūrismā, bet arī par to, ka vid­zemnieki patiešām vēlas apceļot Ziemeļkurzemes piekrasti. Satikām pat tādus, kas jau rezervējuši vasaras ceļojumus uz mūsu pusi, neaizmirstot arī par naktsmītnēm, un saņēmām ārkārtīgi daudz nododamu sveicienu vidzemnieku radiem gan Mērsragā, gan Rojā. Ja nu kādam ir radi tanī pusē, jums jāzina — arī jums ir sveiciens! Tikām arī Vidzemes televīzijas sižetā, kas internetā vēl nav apskatāms, un mūs abas novērtēja kā «reāli foršas kurzemnieces!». Turpināsim darīt darbu, kas abām patīk, — no sirds.

Inga Hartika,
Mērsraga informācijas centra vadītāja