«Cross Country» uzvar Matīss Karro

Sports

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. jūnijā, Stendes mototrasē norisinājās Latvijas kausa trešais posms «Cross Country».
Uz sacensībām bija ieradušies Baltijas valstu drosmīgākie un izturīgākie sportisti, kas vairāk nekā +30 grādu lielajā svelmē cīnījās par uzvarām. Solo klases pārstāvēja 93 braucēji, bet kvadriciklu klases — 20 sportisti. Neskatoties uz lielo karstumu, grūto trasi, putekļiem, kas vērpetēs griezās kvadriciklu braucienā, sportisti bija priecīgi un pozitīvi. Organizatori bija parūpējušies par to, lai braucēji izbaudītu lieliski sagatavoto trasi un pasākuma atmosfēru kopumā.
Solo klašu konkurencē absolūti ātrākais bija pieredzējušais motokrosa braucējs Matīss Karro, kurš guva pārliecinošu uzvaru, aiz sevis atstājot kluba «Motosports RT» spēcīgos braucējus — Edgaru Siliņu un Lauri Ermani. Pēc sacensībām E2 klases uzvarētājs M. Karro atzina, ka sestdien Stendē aizvadīja labu treniņu un izbaudīja pasākumu. «Trase bija smaga gan laikapstākļu, gan seguma ziņā, meža posmā bija daudz sakņu. Braucot meža daļā, ēnās saknes bija grūti pamanāmas, bet kopumā man posms ļoti patika. Nācās kārtīgi pasvīst, taču sacensībās uzvarēju,» atklāj sportists.
Startā M. Karro aizbrauca
pirmais un šajā pozīcijā noturējās līdz brīdim, kad iebrauca pirmajā pitstopā uzpildīt bāku. «Edgars Siliņš mani apsteidza, bet pēc tam viņu noķēru. Šaurajās meža takās nevarēju apdzīt, sagaidīju taisnīti, pa kuru apdzinu E. Siliņu un aizgāju atpakaļ savā ritmā. Kā veldze pēc karstuma apbalvošanas laikā sāka gāzt lietus, bet neesam no cukura un neizkusām. Protams, lielajā karstumā viegli nebija, bet laikapstākļus var paredzēt, tāpēc tiem laikus jāgatavojas,» pozitīvs pēc aizvadītā posma ir M. Karro.
E1 klases uzvarētājs E. Siliņš («Motosports RT») atklāj, ka, dodoties uz «Cross Country» Stendē, jau zināja, ka šīs būs labi sagatavotas sacensības. «Izbraucot iepazīšanās apli, trase šķita dinamiska, ar daudz elementiem — mežs, stigas, krosa trase, takas. Viss vienā trasē; tas bija ļoti interesanti. Kā jau iepriekšējos gados, arī šoreiz sacensības bija noorganizētas visaugstākajā līmenī. Lielākā daļa trases bija laistīta, līdz ar to šogad bija daudz mazāk putekļu,» stāsta sportists. Viņš secinājis: ja meža posmu apstrādā traktors, trase izmainās. Labāk, lai meža daļa ir nelīdzena un šaura, nevis plata un pilna ar saknēm. Startā Edgars aizbrauca kā piektais, taču pēc pirmā līkuma sportists izvirzījās otrajā pozīcijā, kurā lielāko brauciena laiku arī noturējās. «Iztiku bez kritieniem, taču pāris reizes uz saknēm tomēr nesmuki sanesa. Savu smaguma artavu deva arī karstums, bez dzēriena somā būtu grūti finišēt,» tā par aizvadīto posmu Stendes mototrasē izsakās E. Siliņš.
Kvadriciklu «open» klases 3. vietas ieguvējs
Mārtiņš Mīkstais pēc septiņu gadu pārtraukuma atgriezās trasē un ir priecīgs, ka var atkal startēt «Cross Country». Ceļgala traumas dēļ motosportista karjeru nācās pārtraukt, taču šogad vecākais brālis Roberts Mīkstais viņam piedāvāja atsākt piedalīties sacensībās. Šajā posmā starts nebija veiksmīgs, jo Mārtiņš nevarēja uzreiz iedarbināt kvadriciklu un trasē aizbrauca kā sestais. «Meža daļā trase bija šaura — kvadricikla platumā, un bija visai grūti apsteigt priekšā braucošos. Bija tikai dažas taisnītes, kur varēja apdzīt pārējos. Motokrosa trase bija laba — tikai daļēji izdauzīta,» stāsta M. Mīkstais, kuram sacensības kopumā patika. Protams, grūtību pakāpi paaugstināja lielais karstums un putekļi. «Mums, kā kvadriciklu «open» klases uzvarētājiem paveicās, jo, kad kāpām nost no goda pjedestāla, sākās pamatīgs lietus,» tā saka M. Mīkstais.
Sacensību direktors Guntars Žigats (MK «Stende») ir gandarīts, jo viss kopumā norisinājās veiksmīgi un sacensības tika noslēgtas uz pozitīvas nots. «Otrajā dienā pēc pasākuma saņēmu pateicības vārdus no sportistiem par lieliski sagatavotām un organizētām sacensībām. Arī sacensību laikā, parunājot ar braucējiem, visi sportisti bija apmierināti ar paveikto,» priecīgs ir G. Žigats. «Otrajā — kvadriciklu — braucienā traucēja putekļi, bet to apbalvošanā kompensēja negaiss — putekļi tika aizskaloti. Šī apbalvošana paliks atmiņā visiem. Tās laikā lija, kausi bija piepildīti ar ūdeni, izmirkām līdz ādai. Jautrība bija liela. Ja negaiss būtu uznācis brauciena laikā, tas, iespējams, būtu sabojājis gan trasi, gan kvadriciklu braucienu. Viss notika tā, kā tam bija jānotiek,» saka G. Žigats. Ar kuplo dalībnieku skaitu sacensību direktors ir apmierināts, jo bija ieradušies sportisti gan no Latvijas, gan Lietuvas un Igaunijas. Arī kvadriciklu klasēs bija daudz braucēju. «Prieks, ka aizsākām popularizēt un rādīt «Cross Country» interneta vietnē arenanet.lv tiem skatītājiem un interesentiem, kuri nevarēja sacensības vērot klātienē,» teic M. Žigats.
Sacensību direktors ir gandarīts
arī par absolūto iesācēju klašu dalībnieku skaitu un interesi par šāda veida pasākumu. Absolūto iesācēju klasē piedalījās deviņi dalībnieki, un pēc sarunas radās iespaids, ka šīs sacensības viņiem nebūs pēdējās. Sacensību laikā varēja redzēt, kurš pirms sacensībām bija atbraucis uz treniņiem un kurš ne, kurš ir motokrosa braucējs un kurš ne. Braucēji varēja izpausties — vieniem labāk veicās krosa sadaļā, citiem meža posmā. Cīņa kopumā bija interesanta. Kopējais trases garums bija precīzi astoņi kilometri. Meža sadaļa bija mitra, bet trasi nācās apliet pašiem.
«Centāmies darīt visu, kas bija mūsu spēkos. Prieks par Jāņa Bauņa tiesnešu komandu! Viņi, kā vienmēr, strādāja ļoti labi, arī mediķiem darba nebija daudz. Viss kopumā bija skaisti! Paldies sportistiem par izturību!» pateicību izsaka sacensību direktors.
Paldies G. Žigats saka arī zemnieku saimniecībai «Priednieki», kas parūpējās par gardo maltīti, Talsu novada pašvaldībai, Stendes pilsētai un Andim Āboliņam, SIA «Voka», a/s «Ingrid D», veikalam «Meža dārzs», veikalam «Elvi» Stendē, a/s «Talsu meliorators», a/s «Talsu mežrūpniecība», SIA «Betona Profs», «EPIC print», «Arenanet.lv» un «Isostar». Nākamais Latvijas kausa «Cross Country» posms notiks 28. septembrī Madonā.

Luīze Vīksna