Prieks par padarīto tikai pieaug

Izglītība

6. jūnijā Talsu tautas namā tika godināti mācību priekšmetu olimpiāžu, zinātniski pētniecisko darbu, interešu izglītības, profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu valsts konkursu un sporta laureāti. Balvas saņēma 115 skolēni, 17 komandas un 66 pedagogi.
Talsu novada izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps atzina, ka arī šogad varam lepoties ar ievērojamiem sasniegumiem Kurzemes, republikas un pasaules mērogā. Par augstajiem sasniegumiem lielā mērā jāpasakās vecākiem, kuri bija līdzās un vajadzīgajos brīžos atbalstīja savas atvases. Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols aicināja veltīt laureātiem skaļus aplausus un priecāties par to, ka šajā mācību gadā izdevies sevi godam pierādīt. «Mēs esam lepni par to, ka jūs godam pārstāvat savu skolu un novadu gan reģionālā un valstiskā, gan pasaules līmenī. Deputāti katru gadu ir spiesti jums piešķirt papildu finansējumu, bet tas ir viens no labākajiem balsojumiem. Tas apliecina, ka izcilnieku skaits turpina pieaugt. Viens posms ir noslēdzies, bet priekšā ir jauni izaicinājumi. Novēlu arī nākamajā gadā saglabāt centību un degsmi iegūt jaunas zināšanas,» vēlēja D. Karols.
Vispārējā izglītībā
par piedalīšanos un gūtajiem panākumiem Latvijas 43. skolēnu zinātniskajā konferencē un mācību olimpiādēs tika godināti Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni — Renāte Strazdiņa, Inga Tračuka, Andžela Kate Ivanova, Liene Vasermane, Elīza Grence, Dinass Talents, Anna Damberga, Beate Sūniņa, Sindija Stella Balode, Sandis Braunfelds, Sabīne Laura Kiršteina, Markuss Jansons, Betija Santa Oša, Elīza Alhasova, Beāte Panižnika, Adelīna Liepiņa, Kristers Rutkis, Elīza Paula Vegnere. Audzēkņus sagatavoja Ilze Ventiņa, Antra Grūbe, Ieva Sebre, Ieva Smildzēja, Mārtiņš Danne, Dina Bičule, Inguna Paleja un Imants Fokerots.
Par dalību 43. skolēnu zinātniskajā konferencē tika sumināts arī Talsu 2. vidusskolas audzēknis Aksels Bresme un viņa pedagoģe Lidija Ēce-Gvozdicka. Tāpat tika sveikti Talsu Kristīgās vidusskolas skolēni — Henrieta Hincenberga, Daniela Smelte, Dāvis Ozolnieks, Anete Duboviča un Līza Paulīne Finke, kā arī viņu pedagogi — Alla Ankmane, Anda Bernāte, Sigita Rathena, Anete Ankmane un Lienīte Gūtmane. No Valdemārpils vidusskolas atzinību izpelnījās Sofija Sūniņa, Una Ugrika, Annija Augstkalne, Kristīne Kiršteine, Pauls Grīnfogels, Amanda Dēringa, Antra Šironova, Megija Celmiņa un Laura Sīpola, kā arī pedagogi — Alise Sīpola, Anda Dzene, Kira Petroviča, Gunta Vecvagare un Aira Saleniece.
Profesionālās ievirzes izglītībā
mūzikas un mākslas jomā balvas saņēma Talsu mūzikas skolas audzēkņi —Rebeka Kostanda, Sāra Madara Tālberga, Elīza Rožkalne, Lote Araka, Elīza Rožkalne, Marta Balandina, Rūta Zaure, Marija Fridrih, Edgars Zaurs, Grieta Tālberga, Reinis Lozbers, Ernests Grišāns, Anne Annija Brāle, Helēna Siliņa, Niks Vāgentrocs, Miķelis Katlaps, Inguss Karlsons, Paula Bodniece, Jēkabs Puriņš, Nikola Pecenčuka un Viktorija Tīna Kristovska. Audzēkņiem sagatavoties palīdzēja Līga Balga, Valentīna Andronova, Anda Kostanda, Lineta Mūrniece, Dace Zaure, Maija Lagzdiņa, Artis Balmanis, Jānis Smilga, Viesturs Ozols, Brigita Dravniece, Ilze Vaice un Raitis Rērihs.
Valdemārpils mūzikas un mākslas skolas vārdu ārpus novada nesa Everita Vilciņa, Emīlija Pūpe, Regnārs Lasmanis, Kārlis Feldmanis, Deivids Veide un Rojs Rakstiņš (pedagoģes — Aija Gūtmane, Ilze Rūsa, Gunta Vecvagare, koncertmeistare — Baiba Petkeviča).
Lielisku sniegumu šogad demonstrēja arī Talsu mākslas skolas audzēkņi — Agnese Beāte Pelīte, Mārtiņš Reinbergs, Agate Alksne, Marta Muceniece, Māra Blūma-Kauliņa, Rihards Grencis, Paula Irbe, Megija Brikše, Madlēna Rudzinska un Estere Paula Pluģe (pedagoģes — Ildze Sapiega, Inese Mīlberga, Ginta Kaminska).
Ar spožiem panākumiem lepoties varēja arī interešu izglītības iestāde «Dziesmu skola» — panākumus kaldināja Kate Kalnbirze, Marta Tālberga, meiteņu vokālā ansambļa 7.—9. klašu komanda un meiteņu vokālā ansambļa 10.—12. klašu komanda (pedagoģe — Baiba Veismane-Rezonga).
Interešu izglītībā atzīstamus rezultātus aizvadītajā mācību gadā uzrādīja Agris Priedītis, Līva Slesare, Daniela Velta Drīksne, Keita Ūpe, Kristers Kristbergs, Talsu novada bērnu un jauniešu centra (BJC) pūtēju orķestris (4. —12. klase), Talsu Kristīgās vidusskolas un Talsu novada BJC zvanu ansambļa vecākā grupa, Talsu novada BJC teātra studijas «Spēle» 4.—7. klašu grupa un Talsu pamatskolas meiteņu ansamblis (5.—9. klase). Gūt rezultātus skolēniem palīdzēja Alvils Cielēns, Eva Bernāne, Raitis Rērihs, Jānis Smilga, Gita Broka, Antra Puriņa, Dina Bičule, Gunita Pauliņa un Oskars Kiseļevs.
Nozīmīgi panākumi gūti arī sportā —
badmintonā pie godalgotām vietām tikuši Talsu novada sporta skolas audzēkņi: Pēteris Vārna, Reinis Beinarovičs, Kristaps Vārna, Ieva Abigaila Valgelina, Patriks Kandis, Aleksis Emiljans Kviesis, Annija Kuzma un Nikola Kalniņa (treneri — Sigeta un Edgars Kvieši). Biatlonā tika sumināts Renārs Birkentāls, Rihards Ričijs Lozbers-Janukovičs, Viktorija Spruģevica, Karīna Bernāne, Kristers Kalašņikovs, Gatis Reinbergs, Adrians Māris Šņoriņš, Ance Volanska, Valters Bresme, Aleksis Samcēvičs un Kristiāns Kārlsbergs (treneri — An­dris Šņoriņš, Kārlis Vanags, Kaspars Sakniņš, Reinis Korsūnovs un Jānis Neimanis). Vieglatlētikā sveica Elzu Elizabeti Stīpnieci, Niklāvu Paipalu, Luīzi Katrīnu Zeļģi, Krišjāni Suntažu un Kārli Lūkasu Kolodu, kā arī viņu treneri — Mārci Štrobinderu. Airēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā labākie aizvadītajā mācību gadā bija Rinalds Ozolnieks un Arturs Ikšelis (treneris — Zigurds Zujevs), bet riteņbraukšanā — Daniels Krūmiņš (treneris — Gunārs Ķiepe). Tāpat tika godināta U—14 basketbola komanda, U—17 basketbola komanda un basketbola komanda «Talsi» (treneri — Edgars Priede, Arkādijs Bajārs, Mārtiņš Ziediņš). Florbolā panākumus kaldināja U—10, U—16 un U—18 florbola komandas, kā arī Latvijas vīriešu U—19 izlases dalībnieki: Jānis Ragovskis, Emīls Krūmiņš, Viesturs Mārtiņš Rubenis, Armands Budreika, Matīss Fogelis un Valters Kasjaņenko. Lielu ieguldījumu sniedza treneri Toms Bitmanis, Artis Raitums un Mārtiņš Maķevics. Futbolā tika sveiktas U—19 un U—15 zēnu futbola komandas (treneri — Krista un Aivars Eņģeļi), volejbolā — U—12 un U—13 zēnu volejbola komandas (treneres — Gundega Lapiņa, Una Sila), bet pludmales volejbolā — Toms Kalniņš un Gustavs Freimanis (treneris — Aivars Pekmans).
Skolu sportā atzīstami startēja Una Diāna Veipāne, Intars Barčevskis, Talsu 2. vidusskolas zēnu vieglatlētikas komanda, Rainers Krišmanis un Armands Kauliņš. Jauniešiem sagatavoties palīdzēja Andris Jansons un Andris Šņoriņš.
Noslēgumā U. Katlaps pateicās Talsu novada pašvaldībai, līdzekļu piešķiršanas komisijas priekšsēdētājai Ilvai Norenbergai, Talsu novada izglītības iestāžu vadītājiem un novēlēja sanākušajiem patīkamu atpūtu