Piedod, aizmirsu!

Ļaujiet man runāt

Ir tāds teiciens «Старость — не радость». Latviski sakot — vecums nav nekas patīkams. Jā, vecumā cilvēks zaudē dažādas spējas. Kustības kļūst lēnākas un ierobežotas, piemetas dažādas kaites, kā arī atmiņa sāk pievilt. Sāc aizmirst, kur esi nolicis lietas, no atmiņas zūd kādi gadījumi un notikumi. Sliktākajā scenārijā sāk izbalēt arī tuvinieku vārdi un pat radniecības pakāpe. Līdzcilvēki to pieņem un samierinās.
Bet — ko darīt, ja tu neesi ne vecs un pat ne slims, bet galva ir kā caurs spainis? Līdzcietību sagaidīt būtu neērti un nevajadzīgi.
Eh, mūsdienu lielajā steigā mēs aizmirstam pilnīgi visu. Sak’ — esot par daudz informācijas mums apkārt. Tad jāsāk paļauties uz dažādām ierīcēm un atgādinātājiem, lai neaizmirstam pieteikto vizīti pie ārsta vai svarīgu lietišķu tikšanos, kur nu vēl visas atzīmējamās dienas mūsu ģimenes locekļiem un draugiem.
Tiem, kas izmanto sociālos tīklus, katru dienu atgādina par draugu dzimšanas dienām. Problēma vien tā, ka mēs nolemjam savu apsveikumu uzrakstīt vēlāk, kad būs brīvāks laiks, bet tad pienāk nākamā diena un mēs atceramies, ka… esam aizmirsuši to izdarīt. Tad ir nožēla, bet mēs ceram, ka draugi un radi sapratīs, pieņems mūsu attaisnojumus.
Otrajā dienā kādu sveikt aizvadītos svētkos ir, maigi izsakoties, neveikli. Es nupat aizmirsu viena sev svarīga cilvēka vārda dienu! Centīšos iziet no šīs situācijas, bet bez ilūzijām raugos uz sevi un saprotu, ka ne pirmo, ne pēdējo reizi tas notiek.
Ar tādu apbrīnu šajā ziņā raugos uz vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem ir savs vienmēr redzamā vietā noliktais blociņš, kurā sarakstīti visi dzimšanas un vārda dienu datumi. Varbūt man arī tādu ieviest? Jebkurā gadījumā — dārgie draugi un ģimene, kad jūs domājat, ko ar mani, tādu aizmāršu, darīt, saku: «Saprast un piedot!»
Gribētos cerēt, ka vecais runcis tomēr var iemācīties tajos pelnos nokārtoties, bet mēs — es un tie no jums, kuriem ir tieši tāda pati tukša galva, — centīsimies to svarīgāko savā ikdienā tomēr nepazaudēt nemitīgo Facebook ierakstu un smieklīgu kaķu
video gūzmā.

Raimis