Rokenrols un darba tikums Lubē iet roku rokā

Talsu novads

28. maijā ar savām odziņām dižojās Lubes pagasta ļaudis. Talsu novada pašvaldības konkursa «Talsu bruncī ieaustie» komisija šeit varēja iepazīties ar ļoti atšķirīgām nominācijām un cilvēkiem.
Rokenrols Lubes kultūras namā
Nominācijai «Radošākais novadnieks» pagasta pārvalde izvirzījusi mūzikas grupu «Kurland», kas komisijai sniedza unikālu iespēju pabūt privātā koncertā, kā laikā tika izpildītas trīs enerģiskas, skaistas dziesmas.
Grupa dibināta 2014. gada martā, apvienojoties četriem kurzemniekiem — Andrim Pērkonam, Normundam Leitānam, Andrim Simanovičam un Andrim Lakšmanim. Katrs mūziķis ir ar savu profesionalitāti, muzikālo pieredzi un spēles manieri, tomēr tas neliedz spēlēt stilā, kas pašiem patīk, — rokenrolu! 2015. gadā grupai pievienojās skaņu operators Aivars Lakšmanis. 2017. un 2018. gadā notika dalībnieku maiņa, bet kopš aizvadītā gada grupā ir nemainīgs sastāvs. N. Leitāns ir grupas dibinātājs un tās sirds, spēlē basa ģitāru; A. Lakšmanis — bundzinieks ar perfektu ritma izjūtu; AivisCielavs un A. Simanovičs spēlē solo ģitāru; A. Lakšmanis — vienmēr smaidīgs skaņu operators ar skanīgu balsi.
«Kurland» darbību sāka Vandzenes kultūras namā, bet nu jau četrus gadus par savu mājvietu sauc Lubes kultūras namu.

Ikdienā grupas dalībniekiem ir savi darbi un pienākumi, bet svētdienas ir tās dienas, kad viņi atrod laiku grupas mēģinājumiem Lubē. Ikdienā viņi dzīvo Ventspilī, Rojā un Sabilē. Viņi ir vienoti savā vaļaspriekā un sirds priekā, kopā tiek radīti jauni skaņdarbi un priecēti mūzikas mīļotāji kultūras pasākumos un festivālos visā Latvijā. «Kurland» repertuārā ir gan pašu komponētas dziesmas, gan tautā iemīļotas dziesmas ar rokenrola piesitienu. Grupai studijā ir ierakstītas četras dziesmas, kuras var noklausīties sociālajā tīklā
www.draugiem.lv.
Kā izrādās, daļa no grupas dalībniekiem spēlē arī citos sastāvos, piemēram, «Kurzemniekos» un «Nakts ziņās». Pagasta kultūras dzīves organizatore Sigita Līdaka papildināja, ka gan «Kurland», gan «Kurzemnieki» vasaras sezonā uzstāsies vairākos vietējos novada pasākumos, tajā skaitā Lubē, Valdemārpilī un Tiņģerē.
Paslēptā pērle — «Brieži»
Prom no šosejas, ābeļu, bērzu un citu koku ielenkumā paslēpts «Briežu» māju skaistums. Ne velti saimniecība izvirzīta nominācijai «Sakoptākā privātmāja». Ikdienā mājā dzīvo «Briežu» saimnieks Jānis, jo dēls Kaspars Jirgensons ar sievu Ievu un trīs bērniem dzīvo turpat kilometra attālumā esošajos Anužos, dzīvoklī. Līdz ar to Kaspars ar ģimeni tēva mājās pavada katru brīvu brīdi. Ikdienā K. Jirgensons strādā metālapstrādē.
Ieva stāsta, ka šeit bērniem ir, kur izskrieties, jo dzīvoklī nav, ko darīt, kur izpausties. «Briežos» ir ieguldīts liels darbs, lai teritorija būtu sakopta, iekārtota un priecētu gan savas, gan ciemiņu acis. Bieži jāpļauj zāle, jāravē dobes, jāveic papildu labiekārtošanas darbi. Tā kā šeit tiek pavadīts tik daudz laika un ieguldīts ne mazums enerģijas, Kaspars uzsācis darbus, lai uzceltu savai ģimenei māju. Teritorija ap topošo māju jau grezni ierīkota — divi dīķi, atpūtas namiņš, tiltiņš pār vienu no dīķiem, kurā vēlāk krāšņi zied ūdensrozes, daudz puķu dobju, atpūtas stūrīšu ar soliņiem, ugunskura vieta, šūpoles, un jo īpaši uzmanību piesaista liels dārza kamīns, kas ir darināts no laukakmeņiem un kur var grilēt gaļu. Kā atzīst Ieva, šī ir vieta, kur dažādos svētkos un atpūtas pasākumos pulcējas draugi un radi, tāpēc garlaicīgi nav nekad.