Talsenieki Latvijas U—19 izlases sastāvā izcīna augsto 5. vietu pasaules čempionātā

Sports

No 8. līdz 12. maijam Kanādā, Halifaksā, pasaules čempionātā florbolā U—19 komandām Latvijas izlasē Talsus un komandu «Talsu NSS/Krauzers» pārstāvēja pieci laukuma spēlētāji — Jānis Ragovskis, Emīls Krūmiņš, Viesturs Mārtiņš Rubenis, Armands Budreika, Matīss Fogelis — un vārtsargs Valters Kasjaņenko.
Visi mūsu spēlētāji izlasē
spēlēja nozīmīgu lomu, papildu tam Viesturs, Emīls un Matīss darbojās komandas mazākuma virknējumos, Viesturs, Jānis un Emīls — vairākuma maiņās, savukārt Valteram izlases vārti tika uzticēti trijās no četrām spēlēm. Pirmajā spēlē Latvijas U—19 izlase tikās ar Norvēģijas vienaudžiem, kuri aizraujošā cīņā tika pārspēti ar 6:2. Divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Jānis Ragovskis, vārtos Valters Kasjaņenko atvairīja 20 no 22 pretinieku metieniem. Otrajā apakšgrupas spēlē, kas bija izšķiroša par iekļūšanu pusfinālā, Latvija tikās ar Šveici un piedzīvoja minimālu zaudējumu ar 5:6. Šajā mačā rezultatīva piespēle Emīlam Krūmiņam, vārtos Valters Kasjaņenko, kurš atvairīja 15 no 21 metiena. Trešajā spēlē Latvija tikās ar Somijas vienaudžiem, kur piedzīvoja sagrāvi ar 2:9. Valteram Kasjaņenko vārtos brīvdiena, vietu dodot Liepājas kolēģim. Mūsējie piedalījās abos vārtu guvumos, pirmo vārtu guvumam asistēja Armands Budreika, bet otrie vārti tika gūti ar soda metienu palīdzību, kuru ar aktivitāti mazākumā nopelnīja M. Rubenis un E. Krūmiņš. Ceturtajā spēlē Latvijai mačs ar Slovākiju par 5. vietu. Latvija iesāka pārliecinoši, pirmo trešdaļu noslēdzot ar 3:0 un daudzām nerealizētām izdevībām. Pamazām aktivizējās arī slovāki, un spēles beigās pat neliela drāma un veiksmīga izglābšanās ar rezultātu 6:5. Uzvaras vārtu guvums un rezultatīva piespēle šajā spēlē J. Ragovskim, komandas ceturtos vārtus guva E. Krūmiņš. Vārtos V. Kasjaņenko atvairīja 27 no 32 pretinieku metieniem.
Pēc čempionāta lūdzu spēlētājiem komentēt izlases un savu individuālo sniegumu.
«Čempionāts līdz galam nebija izdevies,
jo mērķējām augstāk, vēlējāmies cīnīties par medaļām, bet to mums liedza vājā spēle pret Somiju un zaudējums ar mīnus viens pret Šveici. Spēli pret Šveici iesākām labi, lai gan bijām iedzinējos, spējām atgūties, tomēr spēles beigās nopelnījām piecu minūšu noraidījumu. Tas bija liktenīgs noraidījums, pēc kura ielaidām divus vārtus un nespējām tikt atpakaļ. Nākamajā spēlē likās, ka pret Šveici visas emocijas bija izliktas, un spēlē pret Somiju visi bija saguruši. Kopumā čempionāts bija izdevies, jo 5. vieta pasaulē ir augsts sasniegums, arī komanda bija saliedēta, nebija nekādu problēmu vai nesaskaņu. Es uzskatu, ka mans sniegums bija labs, bet varēja būt vēl labāks,» atzīst V. Kasjaņenko.
Lakonisks ir J. Ragovskis: «Varēju pozicionālajā aizsardzībā labāk nospēlēt individuāli. Komandā visi varējām pacietīgāk nospēlēt uzbrukuma zonā, bet kopumā labi nocīnījāmies.»
E. Krūmiņš čempionātu vērtē ar plus zīmi: «Mērķējām, protams, augstāk — uz top 4, ko gandrīz arī sasniedzām. Ir neliela rūgtuma izjūta, ka līdz galam čempionāts nav aizvadīts. No sevis gaidīju labāku sniegumu, pieļauju, ka arī treneri gaidīja, it īpaši uzbrukumā. No manas puses prasījās lielāka rezultativitāte. Uzskatu, ka nospēlēju labi aizsardzībā un izdarīju labu spiedienu uz pretiniekiem. Priecājos, ka svarīgos brīžos treneri man uzticēja spēlēt mazākumā, kur komandai varēju palīdzèt. Kā komanda bijām liela un vienota, bija daudz emociju un uzmundrinājumu, cits citu atbalstījām un dzinām uz priekšu!»
«Čempionāta pirmajās spēles minūtēs bija neliela mandrāžiņa, bet pēc tam viss aizgāja un likās, ka pildu savus tiešos pienākumus aizsardzībā ļoti labi. Čempionātā gribējās atzīmēties arī ar vārtu guvumu, nesanāca, bet iespējas bija! Pašam savs sniegums visa čempionāta laikā likās labs un stabils, arī fiziskā ziņā jutos labi. Komandai bija labs potenciāls cīnīties par medaļām, bet pietrūka ļoti, ļoti nedaudz. Daudz emociju atdevām pret Šveici, un tāpēc nākamajā dienā pret Somiju spēles sākumā bijām nekādi, spēli sākām no 0:4. Čempionāta laikā varēja novērot, ka komanda vēl nav kārtīgi saspēlējusies. Kopumā esmu apmierināts arī ar to, ka izcīnījām 5. vietu pasaules čempionātā, bet nevar noslēpt, ka ir nepadarīta darba izjūta,» izjūtās dalās A. Budreika.
«Čempionātu vērtēju kā pa pusei izdevušos, it kā spēlējām labi, 5. vieta arī ir laba, bet baigais rūgtums par to, ka neizpildījām mērķi iekļūt četriniekā. Rūgtuma izjūta, jo pietrūka ļoti maz. Pašam čempionātā nospēlēt izdevās stabili, savu darbiņu izdarīju, devu enerģiju, tikai žēl, ka bez punktiem,» čempionātu raksturo M. Fogelis.
«Čempionāts patika. Lieliska pieredze un atmiņas. Savu sniegumu čempionātā vērtēju pozitīvi, jo komandas saliedētība ļāva pārvarēt grūtības un izcīnīt uzvaras. Protams, mērķis bija tikt augstākā vietā, bet 5. vieta pasaulē arī ir jānovērtē!» ir pārliecināts V. Rubenis.

Mārtiņš Maķevics,
biedrības «Florbola klubs «Talsi»» valdes priekšsēdētājs