Talsos aizvadīts kalnu divriteņu maratona otrais etaps

Sports

Svētdien, 12. maijā, Talsos piekto gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas lielākais velo seriāls — «Latvijas Valsts mežu» kalnu divriteņu maratons. Trases veidotājs Almants Kalniņš kopā ar komandu bija parūpējies par interesantām un nebūt ne vieglām trasēm.
«Talsos un to apkārtnē svētdien valdīja saulaini un braukšanai patīkami laika apstākļi. Šī Kurzemes skaistā deviņu pakalnu pilsēta uzņēma «Latvijas Valsts mežu» «MTB» maratona otro etapu, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas,» atklāj Latvijas Riteņbraukšanas federācijas šosejas un «MTB» sacensību menedžeris Toms Markss.
«Toyota Hybrid» distancē, kas bija 55,6 kilometrus gara, vadību ieguva Oskars Muižnieks no «DTG — MySport». Kopvērtējuma līderis nopietnu pretestību no konkurentu puses neizjuta līdz pat finišam. Liepājnieks trasē pavadīja divas stundas, četras minūtes un 57 sekundes. Arī abas pārējās vietas uz goda pjedestāla ieņēma «DTG — MySport» komandas riteņbraucēji. 2. vietā — Lauris Purniņš, 3. vietā — Uldis Ālītis. Pirmo uzvaru pēc ilgas pauzes sieviešu vērtējumā izcīnīja «Volkswagen Komerctransports — Veloprofs.lv» komandas braucēja Lelde Ardava, kura trasi pieveica pēc divām stundām, 34 minūtēm un 16 sekundēm. Arī 2. vieta šīs vienības riteņbraucējai Lāsmai Ozolai, bet 3. vieta — Anitai Antonei no «Baldones velokomandas». Komandu ieskaitē uzvarēja «DTG — MySport», otrie bija «Patria — Bottecchia», bet trešie — «NN Sporta klubs». Ar daudz lielāku intrigu bija apvīts «Lielbāta» tautas brauciens. 35 kilometru garajā trasē kopā ar trim «Pulsaar» sportistiem — Ivo Irbi, Sandiju Kļaviņu un Zigmāru Zučiku — devās arī Ģirts Cirvelis («Roadex»). Finiša kāpumā ātrāks bija Ģ. Cirvelis, kurš tādējādi izcīnīja otro uzvaru šo sacensību posmos savā karjerā. Tāds pats laiks arī S. Kļaviņam, bet trešais bija mājinieks Ivo Irbe («Pulsaar»). Dāmām pie otrās uzvaras šosezon tika Santa Sanija Jurgena («Dobeles dzirnavnieks/FeelFree»). Viņai sekoja Laura Belohvoščika («Belo CP») un Madara Fūrmane («Seomedia.lv»). Komandu ieskaitē nepārspēti Talsos palika «Pulsaar» vīri, otrie bija «Volkswagen Komerctransports — Veloprofs.lv», bet trešie — «Dako Ziemeļvidzeme». Lieliskā gaisotnē aizritēja arī «Mammadaba» distances brauciens. Savās vecuma grupās uzvarēja Artūrs Nummurs, Elza Bleidele, Alvils Pētersons un Līva Šlosberga. «Maxima» bērnu braucienos piedalījās riteņbraucēji vecumā no trim līdz desmit gadiem. Jaunāko grupu dalībnieki mēroja distanci apkārt Talsu sporta namam, bet vecāko — apkārt Vilkmuižas ezeram.
«Latvijas Valsts mežu» kalnu divriteņu maratona pirmsākumi meklējami 1997. gadā riteņbraukšanas tradīcijām bagātajā Latvijas mazpilsētā Siguldā. No 2002. līdz 2018. gadam tas nesis «SEB MTB» maratona nosaukumu. Pašlaik «Latvijas Valsts mežu» kalnu divriteņu maratons ir viens no masveidīgākajiem «MTB» maratonu seriāliem Eiropā, jo katrā posmā piedalās no 1800 līdz 2300 dalībnieku.