Modes kaislības Valdemārpils vidusskolā nerimst

Izglītība

10. maijā Valdemārpils vidusskolā norisinājās pašdarināto tērpu skate «Modes kaislības». Tā ik gadu parāda daudzveidīgo ieguvumu, ko sniedz šūšanas un citu rokdarbu prasmes. Ne velti šajā reizē tika izspēlēts vērtējums, ka Valdemārpils vidusskolas skolēniem nav vajadzības iegādāties apģērbu tirgū, jo tērpus un aksesuārus viņi rada paši.
Apgleznoti džinsi un T krekli, džinsa šorti, adīti plecapģērbi un gurnapģērbi, batikoti tērpi, apdrukāti T krekli, bikses, topi un blūzes, aplicēti priekš-auti un svārki, bikškostīmi, trapecveida kleitas, tilla svārki, vasarīgas kleitiņas, tunikas, romantiskas zeķubikses, tautiski krekli un avangarda tērpi — var vien mēģināt iztēloties šo pārbagātību. Tas nebija viss — bija arī ziemīgas un pavasarīgas tašiņas, izšūti spilveni un Ziemassvētku dāvanu zeķes, «mētelīši» grāmatām, galvas rotas un ziedu somas. Vēl kāds īpašs akcents — 12. klases skolnieces Maijas Meras diplomdarbs — izlaiduma kleita.
Kā ik gadu, centīgākie skolēni tika apalvoti. Nominācijā «Gada radošākās rokas šūšanā» (skolotāja Kira Petroviča) 1. vietu ieguva 11. klases skolniece Linda Cietvīra, 2. vietu — 11. klases skolniece Jana Dzirvinska, bet 3. vietu — iepriekš pieminētā Maija Mera. Nominācijā «Gada radošākās rokas rokdarbos» (skolotājas Anda Dzene un Kira Petroviča) 1. vieta tika 11. klases skolniecei Antrai Šironovai, 2. vieta — 11. klases skolniecei Danijai Gruntiņai, bet 3. vieta — 8. klases skolniecei Elizabetei Freibergai. Gada balvu vizuāli plastiskajā mākslā (skolotāja Gija Čudere) saņēma 6. klases skolniece Estere Sterķe, bet diplomu vizuāli plastiskajā mākslā — 11. klases skolniece Danija Gruntiņa un 9. klases skolniece Daniela Tiltiņa. Atzinību kokapstrādē (skolotājs Kārlis Ziediņš) izpelnījās 12. klases skolnieks Dāvids Pūliņš.