Teātra mūzas skartie saņēmuši sava darba vērtējumu

Kultūra

11. maijā Talsu tautas namā norisinājās ikgadējā amatierteātru skate, kurā žūrija visas dienas garumā vēroja un vērtēja Talsu un Rojas novada amatierteātra kolektīvu veikumu. Skatītājiem tā aizvien ir iespēja pabrīnīties par citu novadnieku lielo uzņēmību, gadu no gada iestudējot jaunas izrādes, iejūtoties jaunās lomās un spējot atkal un atkal stāties vērtētāju priekšā, turpinot amatierteātra tradīciju.
Žūrijā, kurai bija jāsniedz kolektīvu šīs darba sezonas veikuma vērtējums, bija Piltenes amatierteātra režisore Zane Pamše un Saldus tautas teātra režisore Inese Legzdiņa. Z. Pamše žūrijas vārdā atzina, ka diena bijusi iespaidiem bagāta. Viņa kā praktizējoša režisore un Ventspils novada kultūras nodaļas vadītāja, kuras pakļautībā ir 12 amatierteātra kolektīvi, esot guvusi ļoti daudz ierosmju. «Paldies par to, ko šodien redzēju! Man tiešām bija ļoti daudz jauna līdzpārdzīvojuma. Domāju, ka mēs visi esam Melpomenes pielūdzēji. Tā ir mūsu lielā mūza, kurai mēs kalpojam, darām to godīgi, līdz ar to arī saņemot godīgus augļus,» viešņa vērtēja.
Vandzenes tautas nama amatierteātris (režisore Dace Jankevica) par iestudējumu «Izgājušais laiks — mana bērnu dienu saule» ar vērtējumā saņemtajiem 29 punktiem skatē ieguva diplomu par piedalīšanos. III pakāpes diplomu ar 32 punktiem saņēma Rojas kultūras centra amatierteātris (režisore Sigita Līdaka) par iestudējumu «Ak, šī jaukā lauku dzīve», bet ar 34 punktiem — Valdemārpils, Lubes un Tiņģeres kultūras nama amatierteātris «Atspulgs» (režisore Sigita Līdaka) par iestudējumu «Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass».

Valdemārpils, Lubes un Tiņģeres kultūras nama amatierteātra «Īve» (režisore Liene Fridrihsone) veikums iestudējumā «Ziemas vējš» tika novērtēts ar 37 punktiem un II pakāpes diplomu. Mata tiesa no I pakāpes diploma šķīra Spāres tautas nama amatierteātri «Spāre» (režisore Tabita Kalniņa), kura iestudējums «Ziediņš gatves galā» saņēma 39 punktus. Pastendes kultūras nama amatierteātris «Te rada» (režisore Gita Strazdiņa) par iestudējumu «Jauna, neprecējusies un baltu izcelsmes» ieguva I pakāpes diplomu ar 42 punktiem. Talsu tautas nama Krišjāņa Valdemāra Talsu teātris (režisore Jolanta Skujeniece) ar 46 žūrijas vērtējumā saņemtiem punktiem ieguva Augstāko pakāpi par savu veikumu izrādē «Pavisam parasts vakars».
Valdemārpils, Lubes un Tiņģeres kultūras nama amatierteātris «Atspulgs» saņēma atzinību par labāko skatuves iekārtojumu. Par labāko muzikālo noformējumu un labāko tēlu vizuālo risinājumu atzinību izpelnījās Pastendes kultūras nama amatierteātris «Te rada». Par vienotāko aktieru ansambli žūrija atzina Talsu tautas nama Krišjāņa Valdemāra Talsu teātra kolektīvu. Tika suminātas divas labākās aktrises otrā plāna lomā — Valdemārpils, Lubes un Tiņģeres kultūras nama amatierteātra «Īve» aktrise Maruta Sēle par sievietes lomu izrādē «Ziemas vējš» un Spāres tautas nama amatierteātra «Spāre» aktrise Daiga Klišāne par vecītes lomu izrādē «Ziediņš gatves galā». Par labākajiem otrā plāna aktieriem žūrija atzina Valdemārpils, Lubes un Tiņģeres kultūras nama amatierteātra «Atspulgs» aktieri Andreju Līdaku par Kārļa lomu izrādē «Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass» un Talsu tautas nama Krišjāņa Valdemāra Talsu teātra aktieri Andžeju Beļeviču par Pepes lomu izrādē «Pavisam parasts vakars». Kā labākā aktrise šogad, klātesošajiem skaļi uzgavilējot, tika sumināta bezgala atraktīvā Edīte Valtmane par Saulītes lomu Spāres tautas nama amatierteātra «Spāre» izrādē «Ziediņš gatves galā». Titulu «Labākais režisors» saņēma Jolanta Skujeniece — viņas vadītais Talsu tautas nama Krišjāņa Valdemāra Talsu teātra kolektīvs ar izrādi «Pavisam parasts vakars», ko režisore veidojusi pēc P. Dženovezes filmas motīviem, arī izvirzīts dalībai skatē «Gada izrāde 2019».